№2-218/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2008 року
Запорізький районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судці - Ачкасова О.М. при секретарі - Кузіної Л.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжя справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання договору дійсним та визнання права власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, про визнання договору дійсним та визнання права власності на земельну ділянку, в якому вказав, що на підставі договору купівлі - продажу від 01.12.2007 року, укладеним між ним та ОСОБА_2, йому належить право власності на земельну ділянку площею 0, 1025 г., яка знаходяться за адресою: Запорізька область, Запорізький район, смт. Кушугум, вул. Українська, 3, в теперішній час виникла необхідність визнати даний правочин дійсним, тому, що відповідач у добровільному порядку ухиляється від добровільного посвідчення правочину у нотаріуса.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, визнати укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 договір купівлі-продажу земельної ділянки дійсним, та зареєструвати право власності на землю за ним.
Відповідачі у справі ОСОБА_2, позов визнав повністю, пояснив суду, що дійсно 01.12.2007 року уклав договір купівлі - продажу з ОСОБА_1, гроші за договором отримав в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши всі докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступними підставами.
Факт належності ОСОБА_2 спірної земельної ділянки площею 0, 1025 г., яка знаходяться за адресою: Запорізька область, Запорізький район, смт. Кушугум, вул. Українська, 3, підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЗП №166037 від 17.01.2006 р. та витягом №3737 виданого відділом земельних ресурсів у Запорізькому районі Запорізької області від 14.11.2007 р.
За договором купівлі-продажу від 01.12.2007 року, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, ОСОБА_1 купив спірну земельну ділянку у ОСОБА_2 за 37083, 87 (тридцять сім тисяч вісімдесят три гривні вісімдесят сім копійок).
Як вбачається з договору купівлі-продажу та підтверджується поясненням сторін, сторони домовилися щодо усіх істотніх умов правочину, відбулося повне виконання договору.
Відповідно до ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу ... єдиного майнового комплексу...іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Згідно із п. 2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовились відносно усіх важливих умов договору, що підтверджується письмовими доказами та відбулось повне або часткове виконання доґовору, але одна із сторін ухилилась від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. В цьому випадку подальше нотаріальне оформлення договору не потрібне.
У відповідності до ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
У відповідності до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності.
У відповідності до ст. 48 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» рішення суду про визнання права власності є правовстановлюючим документом.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 205, 218, 220, 334, 346, 392, 655, 657, 692 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0, 1025 га, розташованої за адресою: смт. Кушугум, вул. Українська, 3 Запорізького району Запорізької області, укладений 01.12.2007 року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на земельну ділянку площею 0, 1025 га, розташовану за адресою: смт. Кушугум, вул. Українська, З Запорізького району Запорізької області.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано.