Судове рішення #72248639



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________________________

Справа № 22-ц-12363/11                Головуючий суддя І інстанції Смірнова

Провадження № 22-ц-12363/11        Суддя доповідач Трішкова І.Ю.

Категорія:

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ




28 липня 2011 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:

головуючого - Трішкової І.Ю.

суддів - Кірсанової Л.І., Маміної О.В.

за участю секретаря - Гребенщикової Ю.В.

розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні апеляційного суду Харківської області справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області на рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 07 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушених прав, зобов’язання винити певні дії,-

встановила:

У квітні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила стягнути на її користь недоотримані суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення, як інваліду 3 групи за 2009 рік.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що вона має статус громадянина, постраждалого від наслідків Чорнобильської катастрофи, 1 категорії 3-ї групи інвалідності та відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи» їй держава повинна щорічно сплачувати разову допомогу на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних заробітних плат станом на час виплати.

Відповідач у своїх письмових запереченнях на позов посилався на те, що органи соціального захисту населення при нарахуванні позивачу пенсії та щорічної допомоги на оздоровлення виходили із розмірів та порядку, встановлених відповідними постановами Кабінету Міністрів України.

Розгляд справи здійснено за правилами ЦПК України.

Рішенням Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 07 липня 2010 року позов ОСОБА_1 задоволений частково.

Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області по нарахуванню та виплаті щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 рік ОСОБА_1 незаконними.

Зобов’язано Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2009 рік в порядку встановленому ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням виплачених сум.

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позову, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права.

Апеляційна скарга прийнята до розгляду судовою колегією судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області і розглядається за правилами КАС України відповідно до вимог Закону України від 2 грудня 2010 року №2748-УІ Про внесення змін до розділу XII «Прикінцеві положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів» щодо передачі справ,пов’язаних із соціальними виплатами,який набрав чинності 30 грудня 2010 року.

Виходячи з приписів п.2 ч.І ст.197 КАС України вищезазначена апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження через неприбуття у судове засідання жодної з осіб, які беруть участь у справі.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши наведені в скарзі доводи та перевіривши матеріали справи знаходить апеляційні скарги не підлягаючою задоволенню виходячи з наступного.

Матеріали справі свідчать та не заперечується сторонами, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ї категорії та інвалідом 3-ї групи осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії, інвалідам 3-ї групи, щорічна допомога на оздоровлення виплачується у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.

Згідно із ч. 7 ст. 48 Закону України “Про статус ісоціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

З огляду на це, суд першої інстанції підставно визнав дії відповідача незаконними та зобов’язав його здійснити позивачу перерахунок вказаних соціальних виплат.

Посилання в апеляційній скарзі на те, що розмір цих соціальних виплат врегульований відповідними постановами Кабінету Міністрів України - безпідставні.

Враховуючи пріоритетність законів над підзаконними актами, суд підставно керувався Законами «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

За вимогами ст. 67 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” Кабінет Міністрів України уповноважений на здійснення заходів по підвищенню відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати конкретних розмірів всіх доплат, пенсій компенсацій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, а не на зменшення встановлених цю законом конкретних розмірів доплат, пенсій і компенсацій, зокрема і розміру допомоги на оздоровлення.

Колегія суддів зазначає, що виплати щорічної допомоги на оздоровлення здійснюються щороку та мають разовий характер. Таким чином право позивача на їх отримання та обов'язок відповідача здійснити такі виплати припиняються з моментувиплати певних сум, розмір яких визначається на час їх здійснення.

Згідно ч. 2 ст. 19, ч. З статті 22 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України

За таких обставин суд першої інстанції дійшов правильного висновку зобов’язавши Управління праці та соціального захисту населення Лозівськоїрайонної державної адміністрації Харківської області призначити і виплати ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2009 рік з урахуванням ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду першої інстанції та обставин справи.

Судова колегія, перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційних скарг та вимог, заявлених у суді першої інстанції, визнає, що рішення судом першої інстанції ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Лозівської районної державної адміністрації Харківської області - відхилити.

Рішенням Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 07 липня 2010 року залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили через 5 днів після направлення копії особам,які беруть участь у справі,і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів с дня набрання законної сили.

Головуючий

Судді



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація