Справа № 2-7183/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Донецьк 29 жовтня 2008 р.
Пролетарський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Лебеденко С. В.
при секретарі Резніченко А.А.
з участю представників сторін: позивача - ОСОБА_1 третя особа - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Пролетарської районної в м. Донецьку ради, треті особи - Третя Донецька державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про встановлення ідеальних часток та визнання права власності в порядку спадщини -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про встановлення ідеальних часток та визнання права власності в порядку спадщин. В обґрунтування позову зазначила, що згідно свідоцтва про право власності квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3, яка була її бабкою та ОСОБА_4 ну ОСОБА_5, який був її дядьком. При видачі свідоцтва про право власності долі кожного з співвласників встановлені не були, однак, при приватизації квартири, вони виходили з того, що у кожного з них рівні права на спірну квартиру. 21.11.2006 ОСОБА_4 заповідав їй належну йому частку квартири, 21.11.2006 ОСОБА_3 також заповідала належну їй частку квартири. 03.02.2002 ОСОБА_4 помер, після чого залишилось спадкове майно, тобто частка вищевказаної квартири. Однак, не зважаючи на наявність заповіту, спадщину вона не прийняла. 15.03.2008 року померла ОСОБА_3 Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді спірної квартири. Тому просить визначити ідеальні частки за кожним із співвласників квартири АДРЕСА_2, а також визнати право власності на 1\2 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадщини, що належала ОСОБА_4
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги та просила їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву з проханням розглянути справу в його відсутність, проти задоволення позову не заперечував.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, надавши заяву, у якій просили розглянути справу у їх відсутність.
Третя особа - ОСОБА_2 проти задоволення позову не заперечувала.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що у відповідності зі свідоцтвом про право власності № 18580 від 02.09.1996 р. квартира за адресою: АДРЕСА_3 по вул. Велика Магістральна належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 16).
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла 15.03.2008 року (а.с. 9).
Аналізуючи викладені факти, ту обставину, що при приватизації квартири співвласники виходили з того, що у кожного з них рівні права на неї, суд приходить до висновку про визначення ідеальних часток в загальної сумісної власності в розмірі по 1/2 частини квартири на кожного співвласника.
З оглянутої в судовому засіданні спадкової справи № 346 від 15.03.2008 p., витягу зі спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) та витягом зі спадкового реєстру (спадкові справи) станом на 20.10.2008 p., виданих Третьою Донецькою державною нотаріальною конторою, встановлено, що з заявою про прийняття спадщини до Третьої Донецької державної нотаріальної контори, крім позивачки, ніхто не звертався.
Відповідно до Заповіту ОСОБА_4 від 21.11.1996 року, посвідченого державним нотаріусом Третьої Донецької державної нотаріальної контори ОСОБА_6, зареєстрований в реєстрі за № 2-65, він заповідав ОСОБА_1 належну йому частку квартири АДРЕСА_4.
Даний заповіт є чинним.
У відповідності зі ст. 1223 Цивільного Кодексу України (і аналогічних положень ст. ст. 524, 534 ЦК УРСР 1963 року, який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) право на спадкування мають особи, визначені в заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Таким чином, у суду є всі підстави для визнання за ОСОБА_1 права власності на 1\2 квартири за адресою: АДРЕСА_5, яка залишилась в спадщину після смерті ОСОБА_4
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Пролетарської районної в м. Донецьку ради про встановлення ідеальних часток та визнання права власності в порядку спадщини - задовольнити.
Визначити ідеальні частки в квартирі за адресою: АДРЕСА_3 по вул. Велика Магістральна в наступних розмірах:
ОСОБА_3 -1/2 частину квартири,
ОСОБА_4 -1/2 частину квартири.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_4, а саме на 1/2 частину квартири за адресою: АДРЕСА_3 по вул. Велика Магістральна.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.