АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № Справа № 22ц-13358/10 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - Колодяжна(Костюченко) Н.Є. .
Категорія 53
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2010 року Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі:
Головуючого Костюченко Н.Є.
Суддів Григорченка Е.І., КочковоїН.О.
при секретарі Грало О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк»,-
в с т а н о в и в:
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати ухвалу судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 04.08.2010 року, - посилаючись на те, що суд невірно застосував норми процесуального закону.
Відмовляючи у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_2, суддя виходив з того, що він звернувся до суду з позовом до ПАТ КБ «ПриватБанк» про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, оскільки позивач раніше вже звертався з аналогічною позовною заявою до Жовтневого районного суду, в якій просив стягнути заробітну плату за час вимушеного прогулу за той самий період, тобто у провадженні цього суду була справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Апеляційний суд вважає ухвалу незаконною, такою, що повинна бути скасованою.
Висновок судді не можна визнати вірним, оскільки він протирічить обставинам, викладеним у позові. Предметом розгляду вказаної вище цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ПАТ КБ «ПриватБанк» було поновлення позивача на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в період з жовтня 2008 року по травень 2009 року.
На теперішній час ОСОБА_2 звернувся до районного суду з інших правових підстав та з іншими вимогами - про стягнення не виплаченої йому середньої заробітної плати в період з червня 2009 року по серпень 2010 року, згідно ст.ст. 115, 116, 117 КЗпП України, а не заробітної плати за час вимушеного прогулу, яка вже йому виплачена відповідачем, тобто суддя помилково дійшов висновку про те, що між сторонами існує спір про той самий предмет і з тих самих підстав, не врахував положення ст. 236 КЗпП, не звернув увагу на розбіжності між вимогами, які містяться в прохальній частині позовної заяви та її текстом.
Таким чином, встановлено, що ухвала судді районного суду про відмову у відкритті провадження у справі постановлена з порушенням норм процесуального права, є незаконною та підлягає скасуванню. Матеріали позовної заяви необхідно повернути до того ж суду для повторного вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Керуючись ст. 307, ч. 1 п. 3 ст. 312 ЦПК України, апеляційний суд,-
ухвалив:
Апеляційну скаргу - задовольнити.
Ухвалу судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 04 серпня 2010 року - скасувати. Матеріали позовної заяви повернути до того ж суду для вирішення повторно питання про відкриття провадження у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: