Судове рішення #72186679

Україна

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22ц-7892/10 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1


Категорія                                        Доповідач - Костюченко Н.Є.





УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30  березня  2011 року Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі :


головуючого –судді - Костюченко Н.Є.

суддів –Осіяна О.М., Максюта Ж.І.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську  адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Петропавлівської райдержадміністрації - про перерахунок допомоги по догляду за дитиною, -


В С Т А Н О В И В:


       В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 26.05.2009., якою задоволені позовні вимоги, посилаючись на порушення судом матеріального закону.

       У позові ОСОБА_2 просить стягнути з відповідача недоотриману суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку з дня народження дитини-15.01.2008. до часу звернення до суду в сумі 3488,92грн. та призначити щомісячну допомогу у розмірах згідно ст.15 ЗУ “Про державну допомогу сім*ям з дітьми” з наступним підвищенням виплат.        

Постановою суду дії відповідача щодо виплати допомоги позивачці визнані незаконними, його зобов*язано призначити на користь позивачки щомісячну допомогу по догляду за дитиною по досягненню нею 3-х років, що дорівнює прожитковому мінімуму для дітей віком до 6 років; стягнуто з відповідача 3488,92грн. недовиплаченої допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею 3-х років за період 2007-2008рр. визначеному прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років відповідно до ст.15 ЗУ “Про державну допомогу сім*ям з дітьми.

       Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга повинна бути відхилена, а постанова залишена без змін в зв*язку із слідуючим.

       Матеріалами справи встановлено, що за стст.1,13 Закону України “Про державну допомогу сім*ям з дітьми”- позивачка як така, що утримує неповнолітню дитину до 3-х років, має право на державну допомогу по догляду за дитиною до 3-х років .

       Статею 15 Закону така допомога передбачена у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

       Всупереч вимог цієї норми зазначеного Закону, а також ст.ст.22, 46 Конституції України, згідно яких при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини; соціальні виплати та допомога, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом, - відповідачем належні позивачці виплати в повній мірі не нараховувались та не проводились.

       Встановивши невиконання відповідачем вимог ст.15 Закону про виплату соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення 3-х років за період 2008року, суд 1-ї інстанції обгрунтовано стягнув суму 3488,92грн. та зобов*язав його призначити щомісячно допомогу у відповідності із Законом. При цьому судом помилково у рішенні зазначений 2007рік, оскільки право на виплати у позивачки з*явилось з 2008р., на що вона сама посилалась у позові.


       Доводи відповідача у скарзі про необгрунтованість постанови та невідповідність висновків суду нормам матеріального закону -не можуть заслуговувати на увагу, оскільки протирічать Основному Закону –Конституції України та спеціальному, про що зазначено вище.

               

Керуючись ст.ст. 197,198,200,205,206 КАС України, апеляційний суд -


У Х В А Л И В:


       Апеляційну скаргу – відхилити.


Постанову Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 26 травня 2009р. - залишити без змін.


Ухвала набирає законної сили через 5 днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного Суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.










С У Д Д І


















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація