Судове рішення #72186673

Україна

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22ц-11851/10 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1


Категорія                                        Доповідач - Костюченко Н.Є.





УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ




16  березня    2011 року Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі :


головуючого – Костюченко Н.Є.

суддів –Осіяна О.М., Максюта Ж.І.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську  адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Нікополь - про перерахунок пенсії, -


В С Т А Н О В И В:

       

       В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення Нікопольського міськрайонного суду від 13.07.2010., якою задоволені позовні вимоги, посилаючись на порушення судом матеріального закону.


       У позові ОСОБА_2 просить зобов*язати відповідача провести перерахунок пенсії з січня 2010р. , виплатити недоотриману суму пенсії та у подальшому проводити виплату пенсії у перерахованому розмірі.

       Постановою суду зобов*язано відповідача провести позивачці перерахунок пенсії з січня 2010р. з врахуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2009р., розмірі 1650,43грн.; виплатити недоотриману суму пенсії з січня 2010р. та виплачувати пенсію в перерахованому розмірі.


       Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга відповідача повинна бути відхилена, а рішення залишене без змін в зв*язку із слідуючим.

       Матеріалами справи встановлено, що позивачка отримує пенсію за віком з 2003року.

У січні 2010р. на підставі ст..42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії в зв’язку із збільшенням робочого стажу та заробітку, оскільки продовжувала працювати.

       Відповідач зробив перерахунок пенсії, але тільки з підстав збільшення трудового стажу, а в перерахунку в зв’язку із збільшенням заробітної плати відмовив, посилаючись на Постанову Кабміну України №530 від 28.05.2008. та на те, що перерахунки пенсій у 2010році проводяться із застосуванням показника зарплати за 2007рік- 1197,91грн., а тому проводити перерахунок пенсії позивачці по заробітній платі є недоцільним, так як зменшується коефіцієнт зарплати.

       Суд 1-ї інстанції обґрунтовано визнав таку відмову відповідача незаконною, такою, що протирічить вимогам ст.22 Конституції України, згідно якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів –не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини , ч.4 ст.42 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якою передбачено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону. При цьому суд для визначення заробітної плати вірно виходив з правил ч.2 ст.40 Закону, оскільки іншого порядку визначення заробітної плати цим Законом не встановлено та вважав за необхідне враховувати при перерахунку пенсії позивачці середню заробітну плату (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, за 2009рік, що складає 1650,43грн.

       З таких підстав районний суд вірно зобов*язав відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачці з січня 2010р. у зазначеному вище порядку, а також зобов’язав його виплатити недоотриману суму пенсії та виплачувати її у подальшому в перерахованому розмірі.

       Доводи відповідача у скарзі про невідповідність висновків суду у частині задоволення позову нормам матеріального закону - не можуть заслуговувати на увагу, оскільки протирічать Основному Закону –Конституції України - та спеціальному, про що зазначено вище.


Керуючись ст.ст. 197,198,200,205,206 КАС України, апеляційний суд -


У Х В А Л И В:


       Апеляційну скаргу - відхилити.

       

Рішення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 13 липня 2010р. - залишити без змін.


Ухвала набирає законної сили через 5 днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного Суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.












С У Д Д І




















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація