Україна
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
22ц-12190/10 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1
Категорія Доповідач - Костюченко Н.Є.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2011 року Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі :
головуючого – судді - Костюченко Н.Є.
суддів –Осіяна О.М., Максюта Ж.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Солонянському районі - про перерахунок пенсії дітям війни, -
В С Т А Н О В И В:
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 16.08.2010., яким частково задоволені позовні вимоги, посилаючись на порушення судом матеріального закону.
У позові ОСОБА_3 просить визнати незаконними дії відповідача та зобов*язати його нарахувати та виплатити заборгованість по соціальній допомозі як дитині війни за період з 01 01.2006. по червень 2010р. в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком згідно ст.6 Закону “Про соціальний захист дітей війни.
Рішенням суду дії відповідача визнані незаконними, його зобов*язано здійснити перерахунок та виплату допомоги до пенсії з 09.07.2007.по 31.12.2007, з 22 травня 2008р по 30.06. 2010р. в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з врахуванням виплат, які здійснені у цей період. В решті вимог –відмовлено.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга відповідача повинна бути відхилена, а постанова залишена без змін в зв*язку із слідуючим.
Матеріалами справи встановлено, що за ст.1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”- позивач відноситься до категорії “діти війни”.
Статею 6 Закону передбачено його право , починаючи з січня 2006р., на підвищення розміру пенсії, яку він отримує за віком, на 30% мінімальної пенсії за віком.
Всупереч вимог ст.22 Конституції України та ст.3 зазначеного спеціального Закону, згідно яких соціальні гарантії дітям війни не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами, - дія ст.6 Закону державними органами незаконно призупинялась, а відповідач незаконно відмовляв у нарахуванні позивачеві соціальної допомоги, в той час як з січня 2006р. усі діти війни повинні були отримувати автоматично без письмових звернень надбавку до пенсій.
З таких підстав районний суд вірно визнав дії відповідача неправомірними та зобов*язав його здійснити перерахунок пенсії позивачеві за вказаний вище період.
Разом з тим, відмовляючи у задоволені вимог за інший період часу, про який просив позивач, районний суд помилково виходив саме з часу прийняття рішень Конституційним судом України про неконституційність Законів про державний бюджет України, - оскільки вже основним Законом –Конституцією України та статтею 3 спеціального Закону - у випадку, що розглядається, передбачена незаконність актів, які погіршують, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини. Однак, враховуючи те, що позивачка з рішенням погодилася, та діючи в рамках доводів скарги відповідача, апеляційний суд не має підстав для зміни або скасування судового рішення на користь позивача.
Доводи відповідача у скарзі про невідповідність висновків суду нормам матеріального закону не можуть заслуговувати на увагу, оскільки протирічать Основному Закону –Конституції та спеціальному, про що зазначено вище.
Керуючись ст.ст. 197,198,200,205,206 КАС України, апеляційний суд -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу – відхилити.
Рішення Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 16 серпня 2010р. - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через 5 днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного Суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
С У Д Д І