АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 22-ц/490/1875/11 Справа № 22ц-8505/11 Головуючий у 1 й інстанції - Подорець О.Б. Доповідач - Колодяжна(Костюченко) Н.Є. .
Категорія 79
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2011 року Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі :
головуючого - судді- Костюченко Н.Є.
суддів - Осіяна О.М., Максюта Ж.І.
при секретарі - Лещинській О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Затишок-З» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 суми заборгованості, -
встановив:
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати ухвалу Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 27.12.2010., якою його заява про скасування судового наказу залишена без задоволення, - посилаючись на її незаконність, помилковість висновків суду, не врахування судом його доводів.
Суд першої інстанції, залишаючи заяву ОСОБА_2 без задоволення, виходив з того, що із наданих сторонами документів не вбачається спору про право, сума боргу, яка підлягає стягненню за комунальні послуги є безспірною.
Апеляційний суд вважає ухвалу судді 1-ї інстанції незаконною, такою, що має бути скасованою, виходячи з наступного.
Згідно ч. 8 ст. 105 1 ЦПКУ за результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право: залишити заяву про скасування судового, наказу без задоволення; скасувати судовий наказ та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову; змінити судовий наказ.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 не згоден з сумою, яка підлягає стягненню, посилаючись на невірне її нарахування в зв'язку з неправомірно встановленим тарифом. Виходячи з цього, висновок суду про відсутність спору про право є помилковим, крім того, подання заяви про скасування судового наказу вже свідчить про незгоду боржника з цим наказом, а отже, - про наявність спору.
З таких підстав ухвала підлягає скасуванню, а матеріали направленню в той же суд для повторного розгляду заяви про скасування судового наказу.
Керуючись ст. 307, п. 3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України, апеляційний суд,-
ухвалив:
Апеляційну скаргу - задовольнити.
Ухвалу Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 27 грудня 2010 року - скасувати.
Цивільну справу повернути до районного суду для повторного розгляду заяви про скасування судового наказу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: