Судове рішення #7210199

Справа №  2а-9961/09/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

22 липня 2009 р.                                                                                    м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                                                 Падій В.В.,

при секретарі                                                                          Кондратенко О.В.,

за участю представника позивача Стародуб А.І.

відповідача                                                                              ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

                                                             В С Т А Н О В ИВ:

Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – ФОП ОСОБА_1)  про стягнення суми заборгованості в розмірі 1872,63 грн.  Свої вимоги мотивують тим, що при розрахунку розміру допомоги по вагітності та пологах по листку непрацездатності  здійснено невірний розрахунок середньоденної заробітної плати, чим було порушено норми чинного законодавства.

Представник позивача в судовому засіданні позовні

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р № 2240.

Відповідно до п.5 ст.10 Закону робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень.

Згідно ст.9 Закону одним із напрямів діяльності робочих органів відділень Фонду є збір та акумуляція страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, що надаються Фондом.

З метою забезпечення своєчасності надходження та акумулювання коштів робочі органи відділень Фонду провадять реєстрацію страхувальників як платників страхових внесків у встановлені строки та в порядку, визначеному правлінням Фонду.

ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрована Бахмацькою районною державною адміністрацією Чернігівської області 06.12.2001 року та взято на облік як страхувальника у Бахмацькій міжрайонній виконавчій дирекції Фонду.

Згідно п. 14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою КМУ від 26.09.2001 р № 11266, середньоденна заробітна плата (дохід) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески. Середньоденна (середньогодинна) заробітна плата не може перевищувати максимальну суму (граничну величину) заробітної плати (доходу) та оподатковуваного доходу (прибутку), з яких сплачуються страхові внески, в розрахунку на один день (годину), яка обчислюється шляхом ділення встановленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду.

Відповідно до п. 8.7 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності від 26.06.2001р. витрати коштів Фонду, які були проведені з порушенням законодавства і заподіяли йому збитки, не приймаються до заліку в рахунок страхових внесків і відшкодовуються за рахунок страхувальника.

Статтею 28,30 Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має право накладати фінансові санкції передбачені цим Законом та іншими актами законодавства. Право застосування фінансових санкцій мають керівники виконавчої дирекції Фонду та його відділень, їх заступники.

Згідно ст.30 Закону страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. За порушення порядку витрачання страхових коштів на страхувальника накладається штраф в розмірі 50 відсотків належної до сплати страхових внесків.          

Відповідно до Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.2001р. № 38, головним спеціалістом фінансового відділу виконавчої дирекції Фонду була проведена перевірка правильності нарахування, обліку та витрачання коштів Фонду ФОП ОСОБА_1  за період з 01.01.2007  по 01.06.2008 року. Під час проведення перевірки було встановлено порушення порядку витрачання страхових коштів, а саме: при розрахунку розміру допомоги по вагітності та пологах по листку непрацездатності № 578823, виданому Лободі О.І. на період з 30.11.2006 по 04.04.2007 р., здійснено невірний розрахунок середньоденної заробітної плати та до розрахунку включені дні тимчасової непрацездатності, що не підлягають оплаті, про що було складено акт від 23.06.2008 року.

Відповідно до акту заступником директора виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було прийнято рішення від 07.07.2008 року № 703 щодо застосування фінансових  та штрафних санкцій, яким була визначена сума платежу зарахованого до Фонду на загальну суму 1872,63 грн.

З матеріалів справи вбачається, що в повідомленні про вручення поштового відправлення зазначається його отримання відповідачем 17.07.2008 року. Дане рішення відповідачем у встановлений чинним законодавством строк в адміністративному порядку оскаржено та добровільної сплати зазнаної суми не проводилось.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 є законними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню, а прострочена заборгованість стягненню з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1  на користь виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведення судових експертиз, судові витрати(судовий збір) згідно ч.4 ст.94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                    П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 -  задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) платіж не прийнятий до заліку витрат в сумі 1248 (одна тисяча двісті сорок вісім) грн. 42 коп. та штрафну санкцію в сумі 624 (шістсот двадцять чотири) грн. 21 коп. на користь Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на р/р 37176200900001 в УДК Чернігівської області МФО 853592, код 14244036.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя:                                                                                        Падій В.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація