Справа № 33-321/2008 р. Головуючий у 1-ій інстанції Лазарів О.Б.
Категорія: ст. 5 ч.3 п.«г» ЗУ «Про боротьбу з корупцією»
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2008 року м. Івано-Франківськ
Заступник голови Апеляційного суду Івано-Франківської області Дячук В.М. ,
розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_3 за протестом заступника прокурора м. Івано-Франківська, -
встановив:
Постановою судді Івано-Франківського міського суду від 14 липня 2008 року справу щодо ОСОБА_3 закрито за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого п.«г» ч.3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
Згідно адміністративного протоколу ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді начальника сектору митного оформлення №2 Івано-Франківської митниці, будучи державним службовцем, порушив спеціальні обмеження щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в порушення вимог п.«г» ч.3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» надав незаконні переваги відповідальній особі від митного ліцензійного складу ТзОВ ВКФ «Українська нафтогазова компанія» ОСОБА_4 під час підготовки і прийняття нормативно-правового рішення про нескладання стосовно останнього протоколу про порушення митних правил.
У своєму рішенні суддя зазначив, що дії ОСОБА_3 не містять ознак складу адміністративного правопорушення передбаченого п.«г» ч.3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та закрив провадження по справі.
В протесті заступника прокурора м. Івано-Франківська ставиться питання про скасування постанови судді як незаконної та направлення справи на новий розгляд.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що протест заступника прокурора не підлягає до задоволення з наступних підстав.
За змістом Закону України «Про боротьбу з корупцією», відповідальність осіб уповноважених на виконання функцій держави, за порушення такого спеціального обмеження, як надання незаконних переваг фізичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правовових актів чи рішень, може наставати лише в тому разі, коли ця особа дійсно надавала такі переваги, тобто в умовах проведення відповідної конкурсної чи тендерної процедури між декількома претендентами вона готувала або приймала таке рішення на користь того претендента, який фактично не мав на це право, і в такий спосіб, порушуючи законні права одного з претендентів на користь іншого, надавала останньому незаконні переваги.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 ніякого рішення на користь ОСОБА_4 не приймав та не готував.
У тому ж випадку, коли особа, уповноважена на виконання функцій держави, виявивши порушення чинного законодавства, не вчинила дій, які вона повинна була вчинити у відповідності з її службовими обов'язками, або неналежно їх виконувала, мова може йти, при доведеності вчинення цих діянь умисно, не про надання незаконних переваг правопорушнику, а про приховання цих фактів чи осіб, які їх вчинили, або інших упущень по службі.
За наведених обставин висновок судді про відсутність в діяннях ОСОБА_3 складу зазначеного правопорушення є правильним, підстав для скасування постанови суду не вбачається.
Керуючись ст. ст. 293, 294 КУпАП, -
постановив:
Протест заступника прокурора м. Івано-Франківська залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського міського суду від 14 липня 2008 року щодо ОСОБА_3, - без зміни.