Судове рішення #7205065

                                              Справа № 2- 1252 – 2009 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

“17” грудня  2009 року                                     м. Жмеринка

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Клапоущака С.Ю.,

при секретарі Гундерук Н.В.,

з участю позивачки ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з позовною заявою, в якій зазначила, що з відповідачем по справі перебувають у зареєстрованому шлюбі з 11.11.2005 року, але з жовтня  2008 року сторони проживають окремо. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають разом з позивачкою та перебувають на її утриманні. Позивачка не працює, а допомогу, яку вона отримує на дітей, не вистачає для їх нормального харчування та утримання. Відповідач офіційно не працює, але займається самостійним заробітком, добровільно не надає позивачці  матеріальної допомоги на утримання дітей.   Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 350 гривень щомісячно, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття та аліменти на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 350 гривень щомісячно, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги. Просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 350 гривень щомісячно, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття та аліменти на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 350 гривень щомісячно, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття, посилаючись на обставини, викладені у позові. Пояснила, що відповідач регулярно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає. В 2008 та 2009 році декілька разів висилав гроші по 50, 150 та 200 гривень, однак цих коштів на утримання дітей недостатньо. Дочці в місяць тільки на смесь необхідно 250 гривень. Дочка хворіє та постійно перебуває в лікарнях.

Відповідач не з’явився в судове засідання 20 жовтня, 30 листопада, 17 грудня 2009 року, надавши до суду заперечення проти позову, де він позов визнав частково, а саме згоден сплачувати позивачці аліменти на утримання двох дітей в сумі 300 грн., мотивуючи тим, що він має на утриманні мати похилого віку, крім того він постійно хворіє та потребує постійного лікування та на теперішній час він ніде не працює, просив  справу розглянути у його відсутність.

 Суд визнав за можливе розглядати справу у відсутність відповідача та ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши докази і давши їм належну правову оцінку, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття та згідно ч. 3 ст. 181 за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

За ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

    В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі,  (а.с.4). Відповідно до свідоцтв про народження мають сина  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та  дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5,6).     Відповідач періодично надавав матеріальну допомогу позивачці на утримання дітей шляхом грошових переказів в сумі 200 гривень 15.11.2008 року, 50 гривень 30.12.2008 року, 50 гривень 22.01.2009 року, 150 гривень 23.02.2009 року, 200 гривень 18.03.2009 року, 100 гривень 11.04.2009 року, 200 гривень 4.07.2009 року, 200 гривень 20.07.2009 року (а.с. 23).

    Вказані обставини визнаються сторонами та у відповідності до вимог ч. 1 ст. 61 ЦПК України не підлягають доказуванню.

    Грошових коштів, які відповідач переказував позивачці, не вистачає позивачці на утримання двох неповнолітніх дітей, що стверджується поясненнями позивачки, які суд, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, визнає правдивими.

    З огляду на викладене і те, що позивачка доглядає дітей і у зв’язку з цим не працює, те що прожитковий мінімум для дитини віком до 6 років, на час постановлення рішення, становить 632 грн.(ст. 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» та ст.. 1 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.2009 року), суд вважає, що необхідно стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі у розмірі по 350 грн. на кожну дитину щомісячно, починаючи з дня подачі позову до суду.  

    Також судом встановлено, що відповідач може надавати матеріальну допомогу на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають разом з позивачкою та перебувають на її утриманні, що стверджується поясненнями позивачки.

    Посилання відповідача на те, що він не може сплачувати аліменти в зв’язку з тим, що в нього на утримані є мати ОСОБА_5, яка перебуває на пенсії, судом до уваги не беруться, оскільки відповідач не надав доказів про те, що з нього на утримання матері стягуються аліменти або про те, що мати позивача потребує стороннього догляду та утримання. Крім того, відповідно до довідки №840 від 8.10.2009 року за місцем проживання відповідача та його матері також зареєстрований брат позивача ОСОБА_6 (а.с. 22).

    Також судом не беруться до уваги посилання відповідача на те, що він потребує постійного лікування та в зв’язку з цим не може матеріально забезпечувати дітей в розмірі аліментів, вказаних позивачкою, оскільки з даних обстеження (а.с. 24) видно, що відповідач виписаний з відділення в задовільному стані та від лікування відмовився.

    Обставин про те, що відповідач не може надавати матеріальну допомогу позивачці на утримання  двох неповнолітніх дітей в розмірі, зазначеному позивачкою, відповідач не довів в судовому засіданні, чим не виконав вимоги статті 10 ЦПК України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище платника аліментів, його стан здоров’я, матеріальне становище та стан здоров’я дітей.

Керуючись статтями 10, 60, 61, 208, 209, 213-215, 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, щомісячно в твердій грошовій сумі в розмірі 350 (триста п’ятдесят) гривень, починаючи з 17 вересня 2009 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно в твердій грошовій сумі в розмірі 350 (триста п’ятдесят) гривень, починаючи з 17 вересня 2009 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одна) гривень державного мита  та 120 (сто двадцять) гривень  витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ на рахунок банка одержувача ГУДКУ у Вінницькій області (р/р 31213259700006, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності 259, МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701261, одержувач держбюджет м. Жмеринка).

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.

С У Д Д Я :                                                   підпис

З  оригіналом  вірно :

Суддя Жмеринського міськрайонного суду

Вінницької області                             ОСОБА_7

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація