Судове рішення #7202253

    Справа 2-а-26/ 2010 р.

                                                                                       

                                                              П О С Т А Н О В А

                                                                 Іменем України

    05.02.2010  року            Петропавлівський  районний  суду Дніпропетровської області

у складі :

головуючого судді                 Полубан М.П. ,
при секретарі                          Філіповій В.С.

розглянувши у судовому засіданні в смт. Петропавлівка Дніпропетровської області          адміністративний позов Зелено хат ОСОБА_1 до ВДАІ м. Павлоград  Дніпропетровської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення ,

                                                         В С Т А Н О В И В  :

            Позивач  звернувся до суду з даним позовом  , в якому зазначає , що постанову винесено щодо нього співробітником ДАІ нібито за перевищення швидкості руху. Постанова не відповідає обставинам справи, вимогам закону та підляже скасуванню з таких підстав.  У постанові по справі про адміністративне правопорушення відсутні докази належності виміряної швидкості саме його автомобілю. Фактично, йому співробітником ДАІ, що склав протокол, було продемонстровано тільки секундомір, фіксуючий час з моменту перевищення швидкості на приладі. Встановити та довести, що зафіксована швидкість саме його автомобіля, неможливо, а за таких умов різниця у кілька секунд може означати, що насправді виміряно і зафіксовано швидкість одного із автомобілів, які рухались порч з його транспорт ним засобом.

    Співробітник ДАІ зупинив його після перехрестя, яким закінчується зона дії знаку обмеження швидкості (відповідно до опису знаку 3.29 у додатку 1 «Дорожні знаки» до ПДР).

    Тому він не визнав факту вчинення адміністративного правопорушення та не вбачає у своїх діях складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.  

 Просить суд скасувати постанову  про накладення на нього адміністративного стягнення  у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 250  грн.  та закрити провадження по справі, у зв’язку з відсутністю у його діях складу правопорушення.  

         В судовому засіданні позивач підтримав свій позов , дав пояснення щодо обставин справи і дані пояснення повністю співпадають з обставинами , викладеними у адміністративному позові . Просить суд позов задовольнити та скасувати вищезазначену постанову .

          Відповідач у судове засідання не з’явився, про причину неявки суду не повідомив. Суд вважає, що підстав для відкладення розгляду справи не має, дану справу можливо розглянути на підставі доказів викладених у матеріалах справи.

    Свідок ОСОБА_2 пояснив, що 28.10.2009 року він в якості пасажира знаходився в салоні автомобіля позивача. Коли їхній автомобіль зупинив інспектор ДАІ, останній показав вимірювальний прилад, на якому була швидкість 77 км/год. На його думку, позивач рухався зі значно меншою швидкість, не більше 70 км/год.

 Вислухавши позивача , свідка, вивчивши матеріали справи , суд вважає , що позов  не підлягає задоволенню.

         Судом встановлено , що дійсно постановою серії АЕ № 559713 від 28.10.2009 року про адміністративне правопорушення, а саме перевищення швидкості руху в зоні дії знаку 3.29, чим порушив вимоги ч. 1 ст 122 КУпАП, позивача по справі притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі 255 грн.

         На думку суду докази позивача є необґрунтованими, факт не скоєння ним правопорушення є недоведеним, а тому позов слід залишити без задоволення.  

                        Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини , на      яких ґрунтуються її вимоги та заперечення , крім випадків , встановлених статтями 72 цього Кодексу .

                        Враховуючи всі зазначені обставини , суд дійшов висновку що скарга не підлягає задоволенню  .

       Разом з тим , суд дійшов висновку про можливість звільнення позивача від адміністративної відповідальності  за малозначністю , тобто є підстави  застосувати норми ст. 22 КУпАП , так як позивач раніше до адміністративної відповідальності не притягувався , негативних наслідків від скоєного правопорушення не настало .  

     Посадова особа  при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає рішення змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

            На підставі викладеного , керуючись  ст.ст. 17  , 71, 86   КАСУ , ст..22 , 293 КУпАП  , суд –

                                                               П О С Т А Н О В И В   :

        Адміністративний позов ОСОБА_3 до ВДАІ м. Павлоград  Дніпропетровської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення , залишити без  задоволення, а постанову без зміни.

 

        В порядку ст. 22 КУпАП, змінити адміністративне стягнення , яке було призначене ОСОБА_3 постановою серії АЕ № 559713 від 28.10.2009 р. з адміністративного штрафу на усне зауваження.

       Копії даної ухвали невідкладно направити сторонам  

      Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом      десяти днів з дня її проголошення.

      Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

         

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація