Справа №2-1650-08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2008 року м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі: Голову ючого-судді ОСОБА_1 При секретарі- Тарасовій О.Н.
Розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залу Вільнянського районного суду Запорізької області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Михайлівської сільської ради Вільнянського р-ну, Запорізької області, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу дійсним і визнанні права власності, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до Михайлівської сільської ради, Вільнянського р-ну, Запорізької області, ОСОБА_3 в який прохає визнати договір купівлі-продажу від 01 травня 2003 року земельної ділянки площею 0, 052 гектари на території Михайлівської селищної ради Запорізької області дійсним та визнати за ним право власності на спірну ділянку. В своїй позовній заяві посилається на те, що власником земельної ділянки є ОСОБА_3
Угода була скоєна за 300 гривень.
Нотаріально договір купівлі-продажу не складався й угода ніде не реєструвалася. Думає, що порушені його права , як власника.
Відповідачі позов визнали, про що надали суду письмові заяви.
Виходячи з наведенного, суд вважає що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що між сторонами укладено договір купівлі-продажу від 01 травня 2003 року земельної ділянки площею 0, 052 гектари на території Михайлівської селищної ради. Земельна ділянка посвідчена державним актом на право приватної власності на землю серії ЗП №04-503665 на ім"я ОСОБА_4 Земельна ділянка надана для садівництва.
У відповідності до ст. ст. 219, 220 ЦК України суд може визнати правочин, виконаний без додержання вимог закону про нотаріальне посвідчення таким, що відповідає справжній волі особи, яка його вчинила, про що свідчить письмова заява подана до суду.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 316, 386, 391, 373, 374 ЦК України, ст. ст. 130, 174 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу від 01 травня 2003 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0, 052 гектарів - дійсним та виконаним.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 0, 052 гектарів для садівництва садівницкого товариства „Супутник" на території Михайлівської сільської ради, Вільнянського р-ну, Запорізької області посвідчену державним актом на право власності на землю серії ЗП №04-503665 на ім’я ОСОБА_3
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.