АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________________________________________________
Справа № 22-ц-25339\11 Головуючий 1-ї інстанції -Дегтярчук М.О.
Категорія : діти війни. доповідач - Ларенок В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2011 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого- Ларенка В.І.
суддів: Міненкової Н.О., Колтунової А.І.
розглянула у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області на рішення Лозівського районного суду Харківської області від 10 серпня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної допомоги «дітям війни»,-
В СТАНОВИЛА:
15.07.2010 року позивач звернувся у суд з позовом до Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та покладання обов'язку здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії, посилаючись на те, що він відноситься до категорії «Діти війни» та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання соціальної допомоги у розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком з 01 січня 2009 року по 31.12.2009 року. Всупереч діючого законодавства відповідачем протягом 2009 року не виплачувалася доплата до пенсії в розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком.
Відповідач у своєму запереченні на позов посилався на те, що органи Пенсійного фонду мають використовувати кошти тільки на виплати, вичерпаний перелік яких визначений діючим законодавством, до яких виплати підвищення пенсії відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не відносяться.
Рішенням Лозівського районного суду Харківської області від 10 серпня 2010 року позов задоволено. Зобов'язано Управління пенсійного фонду провести перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року.
В апеляційній скарзі Управління пенсійного фонду ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позову, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши наведені в скарги доводи та перевіривши матеріали справи знаходить апеляційну скаргу не підлягаючою задоволенню виходячи з наступного.
Справа судом першої інстанції розглянута з дотриманням діючих на час ухвалення рішення норм процесуального права.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Судом достовірно встановлено, що позивач народився у 1944 році і в розумінні ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» набув статусу «Дитина війни» і відповідно до ст. 6 цього ж Закону має право на державну соціальну підтримку у вигляді підвищення до пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.
Стосовно позовних вимог про зобов'язання відповідача нараховувати та здійснювати доплату до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 2009 рік позов підлягає задоволенню, оскільки дія положень статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» ніякими законодавчими актами, у тому числі Законом України «Про державний бюджет України на 2009 рік» не зупинялася та не обмежувалася.
За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплати підвищення пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року.
Також суд першої інстанції обгрунтовано визнав, що обчислення розрахунку підвищення до пенсії необхідно проводити з визначеного ч. 1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розміру мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність.
Судом першої інстанції при вирішенні справи правильно не взято до уваги заперечення відповідача про неврегульованість механізму реалізації положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Також не впливають на висновки суду першої інстанції доводи апеляційної скарги про відсутність бюджетного фінансування передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» доплат до пенсії і не можуть бути причиною невиконання покладених на управління Пенсійного фонду України зобов’язань, оскільки реалізація позивачем права на підвищення пенсії, яке базується на Законі У країни, не може бути поставлено у залежність від бюджетних асигнувань.
Інші доводи апеляційної скарги відповідача також не спростовують висновків суду першої інстанції та обставин справи.
Судова колегія , перевіряючи законність і обгрунтованість судового рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, визнає , що постанова судом першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, що відповідно до ст. 200 КАС України є підставою для відхилення апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст 195, 197, 205, 206, 211 КАС України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області - відхилити.
Рішення Лозівського районного суду Харківської області від 10 серпня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: