Судове рішення #7191948

                                                                                    Справа № 2А - 1491/09 р.  

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

10 грудня 2009 року Шевченківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді         Зими І.Є.  

при секретарі                        Савула О.А.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові   справу за  позовом  ОСОБА_1 до  Управління пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова  про визнання дій протиправними, зобов’язання до вчинення дій, -

в с т а н о в и в :

30.09.09 р. позивач звернувся до суду з заявою, в якій просив суд постановити рішення, яким зобов’язати відповідача провести перерахунок пенсії, виходячи із показників середньої заробітної плати по Україні за 2008 рік – 1573 грн. 99 коп.  та зобов’язати відповідача провести доплату недорахованої та невиплаченої пенсії з часу проведення перерахунку.

Заяву мотивує тим, що  з липня 2004 року одержує пенсію за віком, з вересня 2004 року по сьогоднішній день працює, у зв'язку з цим пенсія йому має нараховуватись у відповідності до п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV, згідно якого, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону. Отже перерахунок пенсії за 2009 рік мав бути здійснений із застосуванням середньої заробітної плати праціників зайнятих у галузях  економіки України, за 2008 рік, що становила 1573,99 грн. Однак при зверненні до відповідача щодо перерахунку пенсії за 2009 рік, осатннім такий перерахунок був здійснений виходячи із  середньої заробітної плати праціників зайнятих у галузях  економіки України, за 2007 рік, що становить 1197,91 грн. Вважає, що відповідачем неправильно застосована середня запробітна плата при перерахунку пенсії, у зв’язку з чим змушений звернутись до суду.  

    В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному об’ємі та просив позов задовольнити.

    Представники відповідача – ОСОБА_2, ОСОБА_3 в судовому засіданні   проти позову заперечили, покликаючись на письмові заперечення на позов, долучені до матеріалів справи.

    Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши зібрані по справі докази, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов  підлягає до задоволення з наступних підстав.

     Судом встановлено, що позивач з липня 2004 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова та отримує пенсію за віком.  З вересня 2004 року і по сьогоднішній день позивач працює, що стверджується долученою до матеріалів справи копією трудової книжки.

     Відповідно до п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

    Аналогічна норма міститься в постанові Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

    Відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 р. № 4-4 «Про затвердження порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застіраховану особу в цілому по україни, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  враховується для обчислення пенсії за 2008 рік, середня заробітна плата працівників зайнятих у галузях економіки України становить – 1573,99 грн.  

Як пояснили в судовому засіданні представники відповідача, при здійсненні перерахунку пенсії працюючій категорії громадян вони керуються спільним листом Пенсійного Фонду України та Міністерством праці та соціальної політики від 11.03.2009 р. № 20/0/18-09/039,4096/02-01. Проте в своїй діяльності органи пенсійного забезпечення повинні керуватись Законами, що мають вищу юридичну силу.

  З вищезазначеного листа вбачається, що оскільки Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 р. зміни що були внесені до ст.ст. 40,42 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в часині визначення показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсії були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми  в попередній редакції не приймались, перерахунок пенсії проводився відповідно до підпункту 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». До законодавчого врегулювання питання показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсії у 2009 році відповідно до підпункту 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року проводиться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік ( 1197,91 грн.).

Однак згідно підпункту 3 пункту 11 вищезгаданої Постанови Кабінету Міністрів України № 530, у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-15 від 09.07.2003 р. продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону (1058-15), із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону (1058-15) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону (1058-15).

Відтак ,на думку суду,  при перерахунку пенсії позивачу за 2009 рік мав бути здійснений із застосуванням середньої заробітної плати праціників зайнятих у галузях  економіки України, за 2008 рік, що становить 1573,99 грн.  

Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають до    задоволення.

    Керуючись ст.ст. 11, 159, 160 ч. 3, 161  КАС України, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», -

п о с т а н о в и в :  

     Позов задовольнити.

             Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України у Шевченківському районі м. Львова провести донарахування і виплату пенсії ОСОБА_1, виходячи із показника середньої заробітної плати по Україні за 2008 рік – 1573 грн. 99 коп. з часу проведення перерахунку.

Заяву про апеляційне оскарження постанови  суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення  постанови.  Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через  Шевченківський районний суд м. Львова.

Суддя                                                          І.Є.Зима

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація