Судове рішення #7191393

Справа № 2-2012/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

03 грудня 2009 року                   Ковельський міськрайонний суд

                  Волинської області

в складі : головуючого – судді Наваляного А.Д.

                з участю секретаря Федорук Г.Б.

                позивача – ОСОБА_1

                відповідача – ОСОБА_2

 

розглянувши під час попереднього судового засідання у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковель цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на гараж № 314, який розташований в гаражному масиві по вул. Варшавській в м. Ковель, - в порядку спадкування, після смерті батька – ОСОБА_3. В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що згідно рішення виконкому Ковельської міської ради народних депутатів від 09.06.1983 року за № 145 ОСОБА_3 надано дозвіл на будівництво індивідуального гаража в кварталі № 12 району машзаводу в м. Ковель. На підставі вказаного рішення ОСОБА_3 побудовано гараж, загальною площею 24,20 квадратних метри, відповідно до затвердженого будівельного паспорта № 214 від 16.06.1983 року. Вказаним гаражем батько користувався, однак права власності не оформив. 21.10.2005 року ОСОБА_3 помер. Після смерті батька відкрилась спадщина на належне йому майно, зокрема і на вказаний гараж. Заповіт батьком не посвідчувався, а право на спадщину за законом виникло у позивача, як сина померлого та у відповідача, як дружини. Оскільки померлим реєстрація права власності на гараж не проводилась, тому нотаріальна контора не вправі видати свідоцтво про право на спадщину. За таких обставин позивач прохає визнати за ним право власності на індивідуальний гараж № 314 в гаражному масиві по вул. Варшавській в м. Ковель, загальною площею 24,20 квадратних метри, - в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_3

    В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю, з підстав, викладених у заяві, прохає його задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов визнала, не заперечує проти його задоволення.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання  відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини.

З копії свідоцтва про народження серії ІІ-ЕГ № 297020, виданого відділом ЗАГСу Ковельського міськвиконкому Волинської області слідує, що ОСОБА_1 народився 06.03.1983 року, батьками якого є ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

З копії архівного витягу з рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради народних депутатів від 09.06.1983 року за № 145 вбачається, що ОСОБА_3 надано дозвіл на будівництво індивідуального гаража в кварталі № 12 району машзаводу в м. Ковель.

З копії акту обстеження земельної ділянки та технічного стану будівлі від 08.10.2009 року, затвердженого начальником госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро м. Ковель слідує, що ОСОБА_3 побудовано гараж № 314 в гаражному масиві по вул. Варшавській в м. Ковель, загальною площею 24,20 квадратних метри, відповідно до затвердженого будівельного паспорта № 214 від 16.06.1983 року. Побудований гараж відповідає чинним будівельним, санітарним і протипожежним нормам і вимогам.

З копії свідоцтва про смерть серії І-ОК № 159252, виданого 30.07.2009 року виконкомом Красненської сільської ради Згурівського району Київської області вбачається, що ОСОБА_3 помер 21.10.2005 року.

Матеріалами справи встановлено, що спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_3 є його дружина – ОСОБА_2 та син – ОСОБА_1.

 З відповіді Ковельської державної нотаріальної контори слідує, що після смерті ОСОБА_3 до нотаріального органу за місцем відкриття спадщини ніхто з заявою про прийняття спадщини не звертався.

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом, а з аналізу змісту ст. ст.1222, 1241 ЦК України вбачається, що спадкування за законом має місце лише тоді і в тому обсязі, в якому воно не змінено заповітом, крім випадків права на обов’язкову частку у спадщині, незалежно від заповіту.

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Статтею 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач у встановлені законом строки не подав до нотаріального органу заяву про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті батька, однак вступив в управління спадковим майном, оскільки на час смерті спадкодавця постійно з ними проживав. Осіб, які мали б право на обов’язкову частку в спадщині не встановлено.

Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності суд приходить до висновку про підставність вимог позивача.

Судові витрати слід віднести за рахунок позивача.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1216, 1217, 1222, 1241, 1268, 1269 ЦК України,-

В И Р І Ш И В :

   

Позов задовольнити повністю.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на індивідуальний гараж № 314, який розташований в гаражному масиві по вул. Варшавській в м. Ковель, загальною площею 24,20 квадратних метри, - в порядку спадкування, після смерті 21.10.2005 року ОСОБА_3.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Головуючий:                                                                 А.Д. Наваляний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація