Справа № 2-а - 7409/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2009 року
Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі головуючого: Васильченко О.Г.
при секретарі: Золотар Т.І.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ДПС ВДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання незаконною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ДПС ВДАІ УМВС України в Кіровоградській області про визнання незаконною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
З дайною постановою він не згоден, просив суд її відмінити, оскільки правопорушення з його думки він не скоював.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, по справі суду пояснив, що 30.10.2009 року він керуючи власною автівкою "Субару", номерний знак АН 1758ОС, о 14годині 25 хвилин у м. Тернополі, по вул. Руській, ОСОБА_1, куруючи транспортним засобом марки”Субару”, державний знак АН 1758ОС, порушив вимоги дорожнього знаку 3.1 „Рух заборонено”. Вважає, що вказана постанова винесена незаконно, тому, що при складенні протоколу та винесенні постанови про адміністративне правопорушення інспектором ДПС не були враховані конкретні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, той факт, що він був вперше в місті, відповідно до ПДД України, Забороняючи дорожні знаки ставляться безпосередньо перед ділянкою, на яку розповсюджується їх дія, тобто повертаючи праворуч він не заїхав на ділянку дії знаку.
Просив скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення Серії ВО №045491 від 30.10.2009 року, як незаконну.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, повторно, з невідомих суду причин, про день та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
З приводу того, що відповідач повторно не з’явився у судове засідання, не надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність, або про відкладення розгляду справи, суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності на підставі матеріалів долучених до справи.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню за наступних підставах.
Судом встановлено, що постановою ВО №045491 від 30.10.2009 року про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України та призначений штраф у розмірі 260 грн.. Відповідно до вказаної постанови, 30.10.2009 року о 14годині 25 хвилин у м. Тернополі, по вул. Руській, ОСОБА_1, куруючи транспортним засобом марки”Субару”, державний знак АН 1758ОС, порушив вимоги дорожнього знаку 3.1 „Рух заборонено”.
Відповідно до ч.2 ст.33 КпАП України під час накладення стягнення повинен бути врахований характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступень провини, майнове положення, обставини, що пом’якшують чи отягчаючи відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта власних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
У зв’язку із викладеним, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого с.1 ст.122 КпАП України, тому постанову ВО №045491 від 30.10.2009 року, слід скасувати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.6, 7, 8, 9, 10, 12, 17, 104 КАС України, ст..ст. 33, 122 ч.1 КпАП України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ДПС ВДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання незаконною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Постанову ВО №045491 від 30.10.2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КпАП України у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 260 гривень – скасувати.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного
адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя