Судове рішення #7183888

                                      Справа  № 2-5791

                                        2009 року

                    РІШЕННЯ

                      ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

17 грудня 2009 року   Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області    

                   У складі: головуючого – Помогайбо В.О.

                   при секретарі – Дандик С.І.

розглянувши  у відкритому  судовому засіданні в залі суду м. Маріуполя справу  за позовом ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради; 3-я особа  Перша Маріупольська державна нотаріальна контора - про надання додаткового терміну для прийняття спадкового  майна, суд, -

                    ВСТАНОВИВ:

    Позивачка  звернулася до суду в жовтні 2009 року з  позовом про надання додаткового терміну для прийняття спадкового  майна, суду пояснила, що 19 січня 2009 року, помер  її батько  ОСОБА_2, після смерті якого залишилося спадкове  майно у вигляді грошових внесків , що зберігаються у філії  № 171 Ощадбанку України. Після його смерті позивачка  фактично прийняла спадкове  майно, розпорядилася його майном, але   із  заявою в шестимісячний термін в нотаріальну контору не звернулася , оскільки  з квітня по жовтень 2009 року була вимушена   знаходитися   в с. Рамінкі, Єгор’євського району Московської області, у зв'язку з тривалою хворобою дружини  її сина ОСОБА_3, де займалася доглядом за внуком  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 і його вихованням, на період хвороби матері , даний факт підтверджується імміграційною карткою , згідно якої вона поставлена на облік  14.04.2009 року і знята з обліку  13.10.2009 року. Вона є  єдиним спадкоємцем першої черги згідно із законом, після смерті свого батька, окрім  неї інших спадкоємців немає. Після його смерті вона фактично вступила в право спадку, поховала його, розпорядилася його особистими  речами, і вважала , що виконавши вказані дії вона прийняла спадок  і в нотаріальну контору має право звернутися  у будь-який час. Проте , її спроби оформити свідоцтво  про право на спадок  по закінченню  шести місяців ні до чого не привели і тому вона вимушена  звернутися до суду за захистом своїх прав і інтересів, оскільки  Першою Маріупольською державною нотаріальною конторою їй було відмовлено у видачі свідоцтва  про право на спадок  згідно із законом, по тих підставах, що у встановлений  законом шестимісячний термін нею не було подано заяву про прийняття спадку . Тому вона вимушена  звернутися до суду з  позовом про те, що термін для прийняття   спадку  пропущений з поважної причини і просить  визначити додатковий термін, достатній для подачі заяви про прийняття   спадку .  

Представник відповідача ОСОБА_5, в судовому засіданні, не заперечував проти  задоволення її позовних вимог.

Представник 3-ої особи , в судове засідання не з'явився, про день, час і місце  розгляду справи  повідомлений своєчасно, не подав заяву про причини не явки, про відкладення справи , або розгляд справи  в його відсутності, у зв'язку з чим, суд вважає за можливе розглянути   справу  в його відсутності.

Судом встановлено , що ОСОБА_1, є  спадкоємицею після смерті її батька ОСОБА_2, померлого 19 січня 2009 року. Фактично спадок  прийняла, її доводи про причини пропуску терміну, встановленого  законом, для звернення  в нотаріальну контору із  заявою про прийняття   спадку  після смерті її  батька знайшли своє підтвердження. Тому суд вважає , що позивачка  пропустила зазначений термін з поважної причини і їй слід його продовжити.

Керуючись статтями 15,30,62,172 ЦПК України, 1268,1270 і 1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ :

    Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

    Продовжити ОСОБА_1 термін для прийняття спадку , що залишився після смерті її батько ОСОБА_2, померлого 19 січня 2009 року, на три місяці з моменту  вступу рішення суду до законної сили.

На рішення  може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду в м. Маріуполі через Жовтневий районний суд м. Маріуполя в перебігу двадцяти днів після  подачі заяви про апеляційне оскарження, яке може бути подане до суду першої інстанції впродовж   десяти  днів з моменту  його проголошення.

Рішення  віддруковане в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Суддя:                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація