Судове рішення #7181012

                                                                                                                                                                                                                                               

                                                                                           Справа №2-796/09

                                                           Р І Ш Е Н Н Я

Іменем  України

         11 грудня  2009 року Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:

                           головуючої судді- Котик Л.О.

                           при секретарі – Басик Г.Т.

розглянувши у  відкритому попередньому  судовому засіданні в смт. Володимирець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про визнання права власності на спадщину,

в с т а н о в и в:

В суд звернувся  ОСОБА_1 позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок з господарськими  будівлями, що в АДРЕСА_1.

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року, у віці 70 років померла сестра дружини позивача – ОСОБА_3. За життя нею  було складено заповіт, за яким житловий будинок з господарськими будівлями, в АДРЕСА_1 остання заповідала  чоловіку своєї сестри– ОСОБА_1 Після смерті ОСОБА_3 позивач вступив  у фактичне користування та володіння майном, слідкує і підтримує його  в належному стані. Жодних претензій до нього стосовно успадкованого майна ніхто не ставить. Вважає,  що набув право власності на дане майно.

На сьогоднішній день позивач  вирішив належним чином оформити документи на майно, котре успадкував. У зв”язку з цим, звернувся до Рівненського ОБТІ  з проханням зареєструвати право власності, але отримав відмову, оскільки  померлий не здійснила за життя реєстрацію прав на нерухоме майно.

В судовому засіданні  ОСОБА_1 повністю підтримав позовні  вимоги, надав суду пояснення по суті позову. Просить визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, в АДРЕСА_1

Відповідач, ОСОБА_2 в судове засідання  не  з»явилася, але суду надала заяву,   позовні  вимоги визнає .

Суд, заслухавши пояснення позивача, розглянувши заяву відповідача, дослідивши та оцінивши інші докази приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення із наступних підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 померла, що стверджується свідоцтвом про смерть останньої, серія НОМЕР_1, виданого Хиноцькою сільською радою Володимирецького району Рівненської області 07 травня 2008 року.

13 березня 2001 року, секретарем Хиноцької сільської ради Володимирецького району Рівненської області, було посвідчено заповіт, згідно якого ОСОБА_3 заповідала житловий будинок з усіма господарськими приміщеннями, розташований в с.Хиночі по вул.. Чапаєва , 34    Володимирецького району  Рівненської області чоловікові своєї сестри – ОСОБА_1

У відповідності до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов»язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились у зв»язку з його смертю.

          Як вбачається зі змісту ст. 177, 178 ЦК України, об»єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага. Об»єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином , якщо вони не вилучені з цивільного обороту , або не обмежені в обороті , або не є невід»ємними від фізичної чи юридичної особи.

         З пояснень позивача та письмових доказів, зокрема довідки №109 від 12.06.2009 року, виданої Рівненським ОБТІ та технічного паспорту, довідки № 440 від 17.11.2009 року, виданої Володимирецькою державною нотаріальною конторою, з довідки № 1180  від 23.11.2009 року, виданої Хиноцькою сільською радою Володимирецького району вбачається, що житловий будинок АДРЕСА_1, земельна ділянка площею  0, 25 га - для будівництва і обслуговування житлового будинку -  рахуються за померлою ОСОБА_3 Інвентаризація та реєстрація житлового будинку не проводилась, його вартість складає 25134 грн.

        Судом встановлено, що спірний житловий будинок збудований   на відведеній для цього земельній ділянці у відповідності до дозволу органів місцевого самоврядування і набув статусу майна з часу завершення будівництва, оскільки цивільне законодавство, що діяло в той час, не передбачало обов»язкової реєстрації речових прав на житловий будинок. У зв»язку з викладеним ОСОБА_3 та  позивач правомірно набули право власності на нього.  

          У відповідності до ч.5 ст. 3 Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» право власності та інші речові права на нерухоме майно, набуті згідно з діючими нормативно-правовими актами до прийняття даного Закону, визнаються державою.

          З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що житловий будинок АДРЕСА_1 наділений ознаками нерухомої речі та майна, як це вбачається зі змісту ст.ст. 179, 181, 185, 190 ЦК України, і в силу цього є об»єктом цивільних прав.

          Оскільки вказаний житловий будинок до часу відкриття спадщини належав померлій ОСОБА_3 на праві власності, він входить до складу спадщини.

          Керуючись ст.ст. 10, 60, 212-213 ЦПК України , ст.ст. 177, 178, 1218 ЦК України, ч.5 ст. 3 Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»  суд,-

                                                                               в и р і ш и в :

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності, в порядку спадкування за заповітом, на житловий будинок та інші господарські будівлі, що розташовані в АДРЕСА_1, після смерті сестри його дружини  – ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

            Сторони  звільнити від сплати держмита на підставі п.4 Декрету КМУ “Про державне мито” як потерпілих від аврії на ЧАЕС.

             Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області через Володимирецький районний суд . Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

   

 Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація