Судове рішення #7180599

                                        Справа № 2-954/09р.

       

                                                                Р І Ш Е Н Н Я

                                                 І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2009 року Жовківський районний суд Львівської області в складі:

головуючого   -  судді    Пак В.М.

при секретарі                   Реміцькій І.П.

з участю представника відповідача ОСОБА_1

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівської

області цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про

 стягнення аліментів на повнолітню дитину яка продовжує навчання,-

                                                                      в с т а н о в и в :

    Позивачка ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів  з відповідача  на утримання  повнолітнього сина який продовжує навчання, в розмірі ј частини його заробітку але не менше 30% прожиткового мінімуму.

В даному судовому засіданні позивачка  змінила свої позовні вимоги  і просить суд змінити позовні вимоги, з  ј частини його заробітку на 400 гривень щомісячно на утримання сина  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги на  утримання дитини,  добровільної угоди про сплату аліментів між ними не досягнуто, а тому  за вирішенням даного спору вона змушена була звернутись з даним позовом до суду.

Просить стягувати з відповідача 400 гривень щомісячно аліменти до  закінчення сином 23-річного віку.

      Відповідач в судовому засіданні  позов не визнав та не згідний  сплачувати аліменти на сина ОСОБА_4 так як він від другого шлюбу має двох дітей один з яких закінчує школу, а  другий пішов в перший клас. Також пояснив, що в нього  на утриманні престаріла мати, якій 80 років.  На даний час по стану здоров”я він в шахті не працює і пенсії не отримує. Син є повнолітній і може сам для свого існування заробляти  необхідні кошти.

    Представник відповідача по справі ОСОБА_1  суду пояснив, про те, що у відповідача є на  двоє неповнолітніх дітей від другого шлюбу, а також має на утриманні престарілу мати, яка є інвалідом війни  і отримує пенсію в сумі 500 гривень на місяць. А в зв”язку з цим  відповідач по даній справі несе  додаткові витрати на утримання своєї матері. Його син ОСОБА_4  протягом п”яти років  має право на працю  чи на працевлаштування, тобто має реальну можливість будучи повнолітнім забезпечувати себе за рахунок своєї праці.

Суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав:

    Із копії свідоцтва про розлучення  НОМЕР_1 видно, що сторони розірвали  шлюб 29.07.1992 року.  Сторони тобто позивачка і відповідач  під-час подружнього життя   народили сина ОСОБА_4, 25.04.1991року народження;

    Із довідки Львівської філії ПП „Комп”ютерна Академія ШАГ” №502 від 09.06.2009 року вбачається, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 дійсно зарахований на навчання у Львівську філію Комп”ютерної Академії „ШАГ”,  де навчається на платному навчанні відповідно до договору №09/06/09-2 від 09.06.2009року.

    Із квитанції про оплату за навчання вбачається, що на рахунок  „Комп”ютерної акадамії ШАГ” ОСОБА_4 оплатив 963,00 гривень.

    Відповідно до ст.199 ч.1 і ч.2 СК України яка зобов”язує утримувати повнолітніх дочку сина які продовжують навчання, а саме:  якщо повнолітні дочка, син  продовжують навчання і в зв”язку з цим потребують матеріальної допомоги , батьки зобов”язані утримувати їх  до досягнення 23 років, за умови що вони можуть надавити матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у випадку припинення навчання.

Отже суд приходить до висновку про те, що відповідач  ОСОБА_3 зобов”язаний утримувати свого сина ОСОБА_4 до досягнення ним  двадцяти трьох років.

ОСОБА_3  як батько дитини , на думку суду має реальну можливість утримувати  свого сина ОСОБА_4 до досягнення ним 23 років. Покликання відповідача по справі та його представника про те, що відповідач по справі не має реальної можливості утримувати сина до досягнення ним 23 років  суд вважає безпідставними і таким , що не можуть бути прийняті судом до уваги.

-2-

Відповідач по справі ОСОБА_3 не представив суду жодних документів які б свідчили про те, що він не має реальної можливості  сплачувати аліменти на утримання свого сина ОСОБА_4

Враховуючи те, що дитина проживає разом з матір”ю, знаходиться на її утриманні, потребує матеріальної допомоги, а відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу, з нього слід стягувати грошову допомогу в примусовому порядку до закінчення його сином ОСОБА_4 навчання.

Враховуючи вищенаведені обставини суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з чим і погодилася позивачка по справі ОСОБА_2

    Керуючись ст.ст.10,57,60,212-215 ЦПК України, ст.ст.199,200 СК України, суд,–

в и р і ш и в :

                       

    Позов задоволити частково.

Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця та мешканця АДРЕСА_1,  не працюючого, матеріальну допомогу на утримання   повнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 120 гривень щомісячно до досягнення ним 23 річного віку,  в користь його матері ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої АДРЕСА_2, зареєстрована АДРЕСА_3 не працюючої,  починаючи з дня набрання рішенням законної сили.

    Стягнути з ОСОБА_3  51 грн. 00 коп. (п”ятдесят одну грн. 00 коп.) державного мита в дохід держави.

    Стягнути з ОСОБА_3 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 120(сто двадцять)грн. 00коп. в дохід держави.

              Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

             Заяву про апеляційне оскарження рішення суду   може бути подано позивачем протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

             Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

            Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга  позивачем  подаються апеляційному суду через Жовківський районний суд Львівської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції.

           Якщо позивачем було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-тиденний строк після цього, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

          У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Рішення виготовлено в одному примірнику в нарадчій кімнаті.

                   

             

Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація