Справа № 2-697/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2009 року Бородянський районний суд
Київської області в складі : головуючого – судді Стасенка Г.В.,
при секретарі – Авдєєвій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Бородянка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління держкомзему у Бородянському районі Київської області, третя особа: Бородянська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельні ділянки,
в с т а н о в и в :
В червні 2009 року позивачка звернулася в суд з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, якій на момент смерті належав сертифікат на право на земельну частку (пай) в КСП агрофірми «Відродження» розміром 3,73 в умовних кадастрових гектарах. Сертифікат мати за життя заповідала їй (позивачці) і вона на нього отримала свідоцтво про право на спадщину. На земельні ділянки розміром 2,7525 га, 0,4129 га, 0,5146 га для ведення особистого селянського господарства на території Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області було виготовлено державні акти на ім’я матері, які вона не встигла отримати за життя. На даний час вона (позивачка) невзмозі отримати дані акти та оформити право на спадщину після матері, а тому просила визнати, що померлій матері належали на праві власності три земельні ділянки площею 2,7525 га, 0,4129 га, 0,5146 га для ведення особистого селянського господарства на території Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області та визнати за нею (позивачкою) в порядку спадкування право власності на вказані земельні ділянки.
В судовому засіданні позивачка свій позов підтримала і викладене підтвердила.
Управління держкомзему у Бородянському районі Київської області та Бородянська районна державна нотаріальна контора Київської області своїх представників в судове засідання не направили, надіслали заяви з проханням розглядати справу у їх відсутності.
Вислухавши показання позивачки, допитаної як свідок під присягою, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що згідно з копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт.Клавдієве Бородянського району Київської області.
З копії сертифікату на право на земельну частку (пай) серії КВ №0050946 за 1997 рік вбачається, що ОСОБА_2 належало право на земельну частку (пай) розміром 3,73 в умовних кадастрових гектарах в КСП агрофірма «Відродження» Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області.
З копії заповіту, зареєстрованого в реєстрі за №1404 в селищі Бородянка Київської області 24 квітня 2007 року, вбачається, що ОСОБА_2 належне їй право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП агрофірма «Відродження» чи його правонаступника, заповідала ОСОБА_1
З копії свідоцтва про право на спадщину за заповітом, зареєстрованого в реєстрі за №1-1410 в селищі Бородянка Київської області 19 травня 2009 року державним нотаріусом Бородянської районної державної нотаріальної контори, вбачається, що ОСОБА_1 прийняла спадщину після ОСОБА_2 у вигляді права на земельну частку (пай) в КСП агрофірми «Відродження» Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області, розміром 3,73 в умовних кадастрових гектарах.
З копій державних актів на право власності на земельні ділянки вбачається, що на ім'я ОСОБА_2 виготовлено: державний акт на право власності на земельну ділянку площею 2,7525 га на території Бородянської селищної ради Київської області для ведення особистого селянського господарства; державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,4129 га на території Бородянської селищної ради Київської області для ведення особистого селянського господарства; державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,5146 га на території Бородянської селищної ради Київської області для ведення особистого селянського господарства, проте ці акти не зареєстровані в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею.
Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч.1 ст.126 ЗК України право власності на земельну ділянку посвідчується державними актами.
Відповідно до п.17 Перехідних положень Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року, сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам таких часток (паїв) в натурі ( на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.
Оцінюючи досліджені докази, враховуючи, що державні акти на земельні ділянки на ім'я ОСОБА_2 фактично були виготовлені, але не одержані нею в зв’язку зі смертю, суд вважає, що померлій ОСОБА_2 належали на праві власності земельні ділянки розміром 2,7525 га, 0,4129 га, 0,5146 га, які розташовані на території Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області для ведення особистого селянського господарства.
Враховуючи, що позивачка, як спадкоємиця за заповітом після ОСОБА_2, належним чином прийняла спадщину, відповідно до ст.1235 і 1236 ЦК України суд вважає за необхідне визнати за нею право власності в порядку спадкування за заповітом на вказані земельні ділянки.
Керуючись, ст.1216, 1217, 1218, 1220, 1221, 1222, 1223, 1235, 1236, 1270 ЦК України, ст.81,126, ЗК України, п.17 Перехідних положень ЗК України, ст.10, 11, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після її матері - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт.Клавдієве Бородянського району Київської області, право власності на земельні ділянки: площею 2,7525 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області, площею 0,4129 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області, площею 0,5146 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Бородянської селищної ради Бородянського району Київської області, в межах, визначених в державних актах на ім'я ОСОБА_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Бородянського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Бородянський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий-суддя Г.Стасенко