Судове рішення #7178418

                                                            Справа  № 2- 913/2009 р.

  Саратський  районний  суд Одеської  області

                                         

                                                        Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                  І М Е Н Е М                    У К Р А Ї Н И

24 грудня 2009 року Саратський районний  суд Одеської області у складі: судді-Бучацької А.И., при секретарі – Новохацькій В.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в заді суду с.м.т.Сарата цивільну справу з позовом ОСОБА_1 до Саратської районної спілки споживчих товариств про визнання  договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на квартиру та господарські споруди,

                                       

                                                          В С Т А Н О В И В:

         позивачка у листопаді 2009 року звернулася до відповідача з позовом, в якому  зазначила, що 12 січня 1994 року вона купила у відповідача квартиру № 2 з господарськими спорудами у житловому будинку під АДРЕСА_1 За цю квартиру вона сплатила відповідачу 3900 карбованців та виконала свої обов*язки  покупця.

          За домовленістю сторін нотаріально оформити договір купівлі-продажу потрібно було за кошти покупця, але на той час позивачка таких грошей не мала. У теперішній час відповідач від нотаріального оформлення договору купівлі-продажу відмовляється.

          Посилаючись на ці обставини, позивачка просила визнати дійсним договір купівлі-продажу  зазначеної квартири та визнати за нею право власності  на спірну квартиру.

          Під час розгляду справ позивачка позов підтримала та просила його задовольнити.              

          Представник відповідача - Кожухар Є.І., діюча від його імені на підставі довіреності у межах наданих їй повноважень, позов визнала, не заперечувала проти його задоволення.    

          Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

          Правовідносини між сторонами пов*язані з  укладанням та виконанням договору купівлі-продажу, виникли до введення в дію ЦК України ( в редакції 16 січня 2003 року), тому на підставі ч.1 ст.4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України (в редакції 16 січня 2003 року) при вирішенні даного спору  слід керуватися  ст. ст.47, 224, 227  ЦК України (в редакції 18 липня 1963 року).

          Житловий будинок під АДРЕСА_1 зареєстрований за Саратською райспоживспілкою.

         Постановою правління Саратської райспоживспілки №  76 від  31 серпня 1991 року вирішено реалізувати квартири житлового фонду Саратської райспоживспілки, в тому числі і квартири житлового будинку по АДРЕСА_1 у приватну власність працівникам системи у першу чергу, а за відсутності таких – іншим громадянам.  

        На виконання даної постанови 12 січня 1994 року сторони уклали у простій письмовій формі договір купівлі-продажу, за умовами якого відповідач Саратська райспоживспілка продав позивачці ОСОБА_1 квартиру № 2 у житловому будинку АДРЕСА_1 за 3900 карбованців (а.с.8). Згідно  квитанції до прибуткового касового ордеру № 86 позивачка оплатила зазначену суму в касу Саратської райспоживспілки (а.с.7).

         Відповідач  від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу ухиляється, що підтверджується його листом від 29 жовтня 2009 року (а.с.18).

         Ст.224 ЦК України визначає, що за договором купівлі-продажу продавець зобов*язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов*язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.

         Згідно ст.227 ЦК України договір купівлі-продажу жилого будинку (квартири) повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору (ст.47 цього кодексу).

         Згідно з ч.2 ст.47 ЦК України, якщо  одна з сторін повністю або частково виконала угоду, що потребує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд справі за вимогою сторони, яка виконала угоду, визнати угоду дійсною. В цьому разі наступне нотаріальне оформлення угоди не вимагається.

         Оскільки в судовому засіданні доведено, що позивачка повністю виконала угоду, а відповідач ухиляється від її нотаріального оформлення,  суд вважає необхідним позов задовольнити, визнати угоду дійсною та визнати за позивачкою право власності на спірну квартиру.

          Керуючись ст.ст.5-7, 10, 11, 209 ч.ч.1-2, 212-215 ЦПК України, ст.ст.47, 224, 227 ЦК України (в редакції 18 липня 1963 року), -

           

С У Д,-

                                                            В И Р І Ш И В:

      Позов задовольнити. Визнати договір купівлі-продажу квартири під другим номером у житловому будинку під АДРЕСА_1 укладений 12 січня 1994 року між ОСОБА_1 та Саратською районною спілкою споживчих товариств – дійсним.    

       Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру під другим номером у житловому будинку під АДРЕСА_1

          Визнати за ОСОБА_1 право власності на веранду – а, літню кухню-В, гаражі – Г,Д, сарай – Ж,  розташовані за адресою АДРЕСА_1

          Рішення суду може бути  оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний  суд Одеської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів після проголошення рішення.

                                                                              С У Д Д Я:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація