Справа №2-137/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2007 року Комсомольський міський суд
Полтавської області
в складі суду : головуючого судді Бутенко С.Б.
при секретарі Ісаєвій Л.І.
з участю представника позивачів ОСОБА_8 .
здійснивши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Комсомольську заочний розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, третя особа Комсомольська універсальна товарна біржа, про визнання дійсним договору купівлі-продажу квартири,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивачів звернувся до суду із позовом до ОСОБА_5, ОСОБА_6., ОСОБА_7 про визнання дійсним договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1
Позов мотивував тим, що 30 вересня 1997 року позивачі придбали у відповідачів, належну їм на праві власності квартиру АДРЕСА_1. Договір купівлі-продажу був зареєстрований Комсомольською універсальною товарною біржею 30.09.1997 року під НОМЕР_1 і в Кременчуцькому міжміському бюро технічної інвентаризації 02.10.1997 року за НОМЕР_2. На даний час у них виникла необхідність відчуження зазначеної квартири, але нотаріус не визнає дійсним зареєстрований біржею договір купівлі-продажу. Просить постановити рішення, яким визнати договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 дійсним.
В судовому засіданні представник позивачів наполягав на заявлених вимогах, посилаючись на обставини, викладенні у позові.
Відповідачі ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та представник третьої особи - Комсомольської універсальної товарної біржі, які у встановленому законом порядку повідомлені про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явились вдруге, про причини своєї неявки суд не повідомили, заперечення проти позову не надали.
За згодою представника позивача суд розглянув справу на підставі наявних доказів.
Судом встановлено, що 30 вересня 1997 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 за договором купівлі-продажу придбали у ОСОБА_5, ОСОБА_6., ОСОБА_7 квартиру АДРЕСА_1. Того ж числа договір був зареєстрований Комсомольською універсальною товарною біржею в реєстраційному журналі під НОМЕР_1 і, відповідно, в Кременчуцькому міжміському бюро технічної інвентаризації 02.10.1997 року за НОМЕР_2. За договором ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 купили зазначену квартиру за договірною ціною 6000 (шість тисяч) гривень. Обидві сторони фактично виконали умови договору, проте не дотримали обов'язкової нотаріальної форми.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 ЦК України (1963 року), якщо одна з сторін повністю або частково виконала угоду, що потребує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі за вимогою сторони, яка виконала угоду, визнати угоду дійсною.
На підставі викладеного та керуючись ст. 47 ЦК України (1963 року) та ст.ст. 213-215, 226, 228, 223, 294 ЦПК України, суд
РІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 задовольнити повністю.
Договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, укладений між сторонами 30 вересня 1997 року, зареєстрований у Кременчуцькому міжміському бюро технічної інвентаризації 02.10.1997 року у реєстрі НОМЕР_2, визнати дійсним.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо заяву або апеляційну скаргу не було подано.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано апеляційному суду Полтавської області через Комсомольський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається в такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги апеляційному суду Полтавської області або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви.