Судове рішення #7172023

 с права № 2-2899/2009 року.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ              УКРАЇНИ

                      13.10.2009 року                                                                                             м. Кілія.

Кілійський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Балана М.В.,

при секретарі Урсул Г.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Кілія справу за позовом

ОСОБА_1, ОСОБА_2

до

Кілійської міської ради

про

встановлення факту приналежності житлового будинку та визнання права власності на житловий будинок

В С Т А Н О В И В:

Позивачі  звернулися до Кілійського  районного суду Одеської області із зазначеним позовом про встановлення факту належності житлового будинку та визнання права власності на спадщину після смерті, ОСОБА_3 і ОСОБА_4, зазначаючи,  що житловий будинок по АДРЕСА_1, відносився до колгоспного двору, головою якого був - ОСОБА_3, а членами були : ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_2, що підтверджується довідкою виконкому Кілійської міської ради № 05 від 29.01.2009 року про склад двору на 16.04.1991року. Право власності на житловий будинок після припинення колгоспного двору не оформлено та не зареєстровано в Реєстрі прав власності.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер – ОСОБА_3, батько позивачів, про що в книзі реєстрації Актів про смерть 29 травня 1959 року зроблено запис № 82, що підтверджується  Свідоцтвом про смерть  серії І-ЖД № НОМЕР_1.

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла - ОСОБА_4, мати позивачів, про що в книзі реєстрації Актів про смерть 28.01.1989 року зроблено запис № 23, що підтверджується  Свідоцтвом про смерть  серії ІІІ –ЖД № НОМЕР_2.

Після смерті батьків відкрилася спадщина, що складається з житлового будинку з господарчими будівлями, надвірними спорудами, розташованого по АДРЕСА_1.  

Позивачі фактично прийняли спадщину. Заяву про прийняття спадщини після смерті   батьків до нотаріальної контори, у строк, передбачений ст. 1270 ЦК України,  не подавали, спадкова справа  не була заведена.

В оформленні права власності на житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1  у  Кілійський міській раді позивачам відмовили в зв’язку із відсутністю правовстановлюючих документів на вказаний житловий будинок. В Комунальному підприємстві „Районне бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості” зробили технічний паспорт на житловий будинок,  але в зв’язку із неналежним оформленням правовстановлюючіх документів на житловий будинок, та у разі смерті власника нерухомого майна, реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючій документ на це  майно відсутній, питання визначення належності цього майна померлим  ОСОБА_3 і ОСОБА_4 та наступного власника,  якими є позивачі,  повинно вирішуватися у судовому порядку. Інших спадкоємців, що претендують на спадщину, а також спадкоємців, передбачених ст. 1241 ЦК України, немає.

    В судовому засіданні позивачі заявлені позовні вимоги підтримали.  

    Відповідач в судове засідання  не з’явився,  але надав заяву згідно з якою просить суд розглянути справу у його відсутність.

             Заслухавши пояснення, дослідивши надані письмові докази та розглянувши справу в межах позовних вимог, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:

             ІНФОРМАЦІЯ_1 помер – ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації Актів про смерть  зроблено актовий запис № 82, що підтверджується  Свідоцтвом про смерть серії 1-ЖД № НОМЕР_1,   виданим Відділом РАЦС  Кілійського РУЮ Одеської області.

             ІНФОРМАЦІЯ_2 померла  – ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації Актів про смерть  зроблено актовий запис № 23, що підтверджується  Свідоцтвом про смерть серії ІІІ-ЖД № НОМЕР_2,   виданим Кілійським р/в РАЦС Одеської області.  

             Згідно Свідоцтва про народження серії ЯШ № НОМЕР_3 від 02.03.1957 року, виданого Кілійським районним   РАЦС Одеської області ОСОБА_3 і ОСОБА_4 є батьками -  ОСОБА_1.  

            Згідно Свідоцтва про укладення шлюбу серії   І- ЯР № НОМЕР_4,   виданого Шевченківським с/б  РАЦС  Одеської області  10.10.1957 року між  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб.

            Згідно довідки виконкому Кілійської міської ради № 05 від 29.01.2009 року про склад двору на 16.04.1991року,

житловий будинок по АДРЕСА_1, відносився до колгоспного двору, головою якого був - ОСОБА_3, а членами були : ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_2.

 Згідно повідомлення Кілійської районної державної нотаріальної контори Одеської області за № 781   від  18.08.2009 року, після  смерті  ОСОБА_4,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, спадкова справа не заводилась, в передбачений законом термін ( 6 місяців з дня відкриття спадщини) до Кілійської районної державної нотаріальної контори ніхто не звертався.

             Відповідно до ст. 120 ЦК України ( в ред. 1963 року, що діяла до 15.04.1991 року) майно колгоспного двору належить його членам на праві спільної власності ( ст. 112 ЦК, відповідно до якої майно може належати на праві спільної власності двом  або кільком громадянам ), тобто без визначення часток.

Відповідно д ч. 1, 2  ст. 123 ЦК України (1963 року) доля члена колгоспного двору в майні двору визначається при виході його зі складу двору без утворення  нового двору (виділ). Розмір частки члена двору визначається  виходячи з рівності часток всіх членів двору  включаючи неповнолітніх та непрацездатних.  

Стосовно порядку спадкування Пленум Верховного Суду України  у Постанові № 4 від 24.06.1983 року роз’яснив , що  в разу смерті члена колгоспного двору після 30.06.1990 року спадщина на відповідну частку майна колгоспного двору відкривається після смерті кожного з його колишніх  членів.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що позивач відповідно до  ст. 12 61 ЦК України є спадкоємцем  за законом після смерті -  ОСОБА_3 і ОСОБА_4.

Враховуючи, вищевикладене позов  слід задовольнити, встановити факт належності житлового будинку в АДРЕСА_1 – ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1   і ОСОБА_4, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 та визнати за позивачами     право власності на житловий будинок  в АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку, господарчих будівель, надвірних споруд  за ОСОБА_1  -   на 3/4 частки, в тому числі на 2/4 частки - за спадщиною , а  за ОСОБА_2 на ? частку  – за власністю .

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд –

 

       В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

             Встановити факт належності житлового будинку , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 – ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2,  ОСОБА_1, ОСОБА_2 -  в рівних частках.

 

              Визнати за   ОСОБА_1 право власності на ? частки житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1,  з надвірними спорудами та господарчими будівлями, а саме на 1\4 частку - за законом, та на 2/4 частики - за спадщиною після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Визнати за   ОСОБА_2  право власності на ? частку житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 – за законом

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку  до   Апеляційного суду Одеської області через Кілійський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення  рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295  ЦПК України.

                                Суддя                                                                                         М.В. Балан.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація