Справа № 22-2522 2009 р Головуючий у 1 Інстанції – Павелко І.Л.
Категорія Доповідач - Дуковський О.Л.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України
17 грудня 2009 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючого – Вербицького В.С.
Суддів – Дуковського О.Л., Єгорової С.М.
При секретарі – Демешко Л.В.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 31 серпня 2009 року, -
Заслухавши доповідача, сторони та представника ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, колегія суддів судової палати, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 31 серпня 2009 року забезпечено позов у цивільній справі за позовом ВАТ «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Судом накладено арешт на заставне майно банку, а саме автомобіль LEXUS LS 460 L, 2007 року випуску, державний номер НОМЕР_1.
Крім цього накладено арешт на квартиру, № 70, яка знаходиться у власності ОСОБА_1 і розташована за адресою АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування ухвали суду в частині накладення арешту на квартиру в порядку забезпечення позову. Зазначає, що арештована квартира перебуває у спільній власності його, та членів його сім’ї. Арешт квартири порушує право власності, інших осіб. До того ж вартість автомобіля як заставного майна перевищує вартість позовних вимог про повернення кредиту.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона задоволенню не підлягає, а ухвала суду законна та обґрунтована.
В позові до ОСОБА_1 банк ставить питання про повернення не лише суми кредиту, а і штрафних санкцій внаслідок невиконання вимог угоди, укладеної між сторонами. Тому остаточної вартості заставного майна недостатньо для задоволення вимог позивача. Виходячи з цих обставин суд правомірно наклав арешт на інше майно відповідача, ураховуючи те, що відповідач на момент винесення ухвали не відокремив своєї частки у спільній власності ( квартирі ).
Інші члени сім’ї відповідача, що є співвласниками квартири згідно ст. 28, 29 ЦПК України мали право самостійно захищати свої права. Але цим правом не скористалися і не ставили питання перед судом про виключення своєї частки майна з акту опису та арешту, а також не оскаржили зазначеної ухвали суду.
Таким чином судом правильно застосовані норми процесуального законодавства України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 312, 313-315, 319 ЦПК України, колегія суддів судової палати, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 31 серпня 2009 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя :
Судді :