ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2009 року справа № 2а-6043/09/2370
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мишенка В.В.,
при - секретарі Дубовій Ю.С.,
за участю: позивача ОСОБА_1 - особисто, представника відповідача Курила С.О. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) № 0000422303 від 02.06.2009 року,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду фізична особа – підприємець ОСОБА_1 (далі-позивач) просить постановити рішення, яким визнати недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області (далі-відповідач) № 0000422303 від 02.06.2009 року.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000422303 від 02.06.2009 року до неї застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 3489 грн. 03 коп. за порушення вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР від 23.03.1996 року, а саме торгівлі без придбання відповідного патенту. Позивач вважає, що вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняте в супереч чинному законодавству, а тому повинно бути визнане недійсним, оскільки вона має відповідний торговий патент, але в ньому помилково зазначена інша адреса здійснення підприємницької діяльності.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі, представник відповідача позовних вимог не визнав, надавши письмове заперечення та просив суд відмовити в його задоволенні.
Вислухавши доводи позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
На підставі порушень зазначених в акті перевірки № 001039 від 25.05.2009 року, а саме здійснення позивачем в магазині – барі, який розташований за адресою: Черкаська область, Черкаський район, с. Лозівок, вул. Леніна, 2 а, підприємницької діяльності без придбання відповідного торгівельного патенту з 01.08.2007 року по 25.05.2009 року. Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000422303 від 02.06.2009 року до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 3489 грн.03 коп. за порушення ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР від 23.03.1996 (далі Закон України № 98/96-ВР), відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 8 Закону України № 98/96-ВР.
Відповідно до статті 2 Закону, торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності.
Торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до частини четвертої цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.
Торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі), - за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, - за місцем реєстрації цих суб'єктів.
Суд, критично оцінює доводи позивача про наявність у нього належного торгового патенту, що надає право його власнику здійснювати підприємницьку діяльність, оскільки позивач здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_1, а в торговому патенті, який знаходиться у позивача зазначена інша адреса, а саме: АДРЕСА_2.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1077 від 13.07.1998 затверджено «Положення про виготовлення зберігання і реалізацію торгових патентів», в якому зазначено, що підставою для придбання торгового патенту є заявка суб’єкта підприємницької діяльності, складена за формою, згідно додатка до Положення. В заявці позивача на придбання торгового патенту зазначена адреса місцезнаходження пункту торгівельної діяльності кіоск АДРЕСА_2, а Законом передбачено, що п ідставою для придбання торгового патенту є заявка, встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.
Відповідно до ст. 8 Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть відповідальність за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Відповідно до положень статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві не наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, та свідчать про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 – 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000422303 від 02.06.2009 року - відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 25 грудня 2009 року.
- Номер:
- Опис: про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-6043/09/2370
- Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
- Суддя: Мишенко Володимир Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.12.2009
- Дата етапу: 18.04.2013