Справа № 2-а-2268/10
Провадження № 2-а-2268/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2010 р. Московський суд м. Харкова у складі судці Гончара В.О. з участю секретаря Глущенко М.С, розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення в Московському районі м. Харкова, 3-я особа головне управління праці та соціального захисту населення, Харківської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та стягнення сум недоплаченої допомоги,
встановив :
Позивач звернувся до адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити йому недоплачену разову допомогу на оздоровлення як евакуйованому із зони відчуження за 2007-2009 р., посилаючись на те що він має статус особи, яка евакуйованому із зони відчуження у 1986 році
Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи" йому держава повинна щорічно сплачувати разову допомогу на оздоровлення в розмірі 3 мінімальних заробітних плат станом на час виплати. Відповідачі всупереч Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 р., від 21 травня 2008 р., якими були визнані
неконституційними окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» та Закону України „Про державний бюджет на 2008 р." здійснив нарахування та виплату разової допомогу в неналежному розмірі.
Представник відповідача проти заявленого позову заперечує надавши суду письмові
пояснення відносно позову.
Суд, вивчивши надані письмові доказі, приходить до наступного.
Як встановлено в судовому засіданні позивач має статус особи, як була евакуйована із зони відчуження в 1986 р., що підтверджується посвідченнями.
Відповідно до ч.4 ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які віднесені до 2 категорії, та були евакуйовані із зони відчуження у 1986 р. щорічна допомога на оздоровлення виплачується розмірі 3 мінімальних заробітних плат станом на час виплати.
Зазначені щорічні разові допомоги на оздоровлення здійснюється щороку та мають разовий характер. Таким чином, право особи на їх отримання та обов'язок органів соціального захисту населення здійснити такі виплати припиняються з моменту виплати певних сум, розмір яких визначається на час виплати.
Позивачу розмір допомоги на оздоровлення за період з 2007-2009 роки був сплачений в неналежному розмірі, а тому, він має право на її отримання у розмірах, встановлених базовими Законами, а саме - ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи". Тому,позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 2, 6-9, 17, 94, 99, 100, 158-163, 167 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення та праці Московської районної в місті Харкові ради зробити щодо ОСОБА_1 розпорядження про виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2007-2009 р. у розмірі 3 мінімальних заробітних плат на момент виплати відповідно до ч.4 ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та направити дані щодо належних виплат до Харківського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації для здійснення виплат.
Зобов'язати Харківський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної' адміністрації провести перерахунок сум на користь ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2007 - 2009 р. у розмірі 3 мінімальних заробітних плат на момент виплати відповідно до ч.4 ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та виплатити її.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Московський районний суд м. Харкова на протязі місяця. Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана в 10-денний строк; після чого може бути подана апеляційна скарга на протязі 20 днів.
ОСОБА_2
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2268/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Гончар В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.02.2016
- Дата етапу: 19.02.2016
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2268/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Гончар В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2010
- Дата етапу: 26.10.2010