Судове рішення #7153749

справа № 2-9863/09

                                                      РІШЕННЯ

                                             ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

             26 листопада  2009 року  Московський районний суд м. Харкова в складі: головуючого суді – ОСОБА_1, при секретарі –Бузиннік Є.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2  до  приватного нотаріуса  Харківського  міського  нотаріального округу  ОСОБА_3   про усунення перешкод  в здійсненні  права власності та  зняття заборони  на відчуження, -

                                                    ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся до суду із позовом про усунення перешкод  в здійсненні  права власності та  зняття заборони  на відчуження.

            В обґрунтування позову  представник  позивача   пояснив ,що позивач   ОСОБА_2, є власником однокімнатної ізольованої квартири АДРЕСА_1 на підставі договору довічного утримання, укладеного позивакою з ОСОБА_4, який було посвідчено Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_5, і зареєстровано в реєстрі за №167.

Згідно із п.11 договору довічного утримання від 29.01.2003року нотаріусом було накладено заборону відчуження на квартиру АДРЕСА_2 в місті Харкові.Право власності на зазначену квартиру зареєстровано в Комунальному підприємстві «Харківське міське бюро технічної інвентарізації» 25 листопада 2005року.

Але позивач  не має можливості використовувати належне їй право власності в повному обсязі, оскільки після смерті ОСОБА_4, що сталася 20 березня 2003 року, в зв'язку з чим договір довічного утримання був припинений, заборону на відчуження належної їй на праві власності квартири №324 так і не знято.

Свідоцтво про смерть ОСОБА_4 було видане міським відділом реєстрації актів цивільного стану №4 Харківського обласного управління юстиції родичам померлої.

Наявність заборони на відчуження квартири АДРЕСА_1 є перешкодою в здійсненні права власності  позивачем на  квартиру. Як власник майна, позивачка має право вимагати усунення перешкод у здійсненні нею права користування та розпоряджання своїм майном, у зв’язку з чим позивачка звернулась  до суду з позовом про усунення перешкоди у здійсненні права розпоряджання своїм майном.

            Відповідач приватний нотаріус  Харківського  міського  нотаріального округу  ОСОБА_3  в судове засіданні не з'явилась, просила  слухати справу у її відсутність  .

               Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню.

    Судом встановлено, що  ОСОБА_2, є власником однокімнатної ізольованої квартири АДРЕСА_1 на підставі договору довічного утримання, укладеного нею  з ОСОБА_4, який було посвідчено Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_5, і зареєстровано в реєстрі за №167.

Згідно із п.11 договору довічного утримання від 29.01.2003року у відповідності з діючим законодавством України нотаріусом було накладено заборону відчуження на квартиру АДРЕСА_1.

Право власності на зазначену квартиру зареєстровано в Комунальному підприємстві «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» 25 листопада 2005 року,згідно копії  витягу  про реєстрацію права  власності  на нерухоме майно  № 9065198  виданого КП  «Харківське міське  бюро технічної  інвентаризації » 25.11.2005 року.

Відповідно до п.1 ст.317 Цивільного кодексу України власникові  належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Але позив  має можливості використовувати належне їй право власності в повному обсязі, оскільки після смерті ОСОБА_4, що сталася 20 березня 2003року, в зв'язку з чим договір довічного утримання був припинений, заборону на відчуження належної позивачу  на праві власності квартири №324 так і не знято.

Згідно із ст.74 Закону України «Про нотаріат», введеного в дію Постановою ВР N 3426-ХІІ ( 3426-12 ) від 02.09.93, одержавши   повідомлення  установи банку, підприємства чи організації про погашення позики (кредиту), повідомлення про припинення іпотечного договору або договору застави, а також припинення чи розірвання договору довічного утримання, нотаріус або посадова особа виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради знімає заборону відчуження жилого будинку, квартири, дачі,   садового   будинку,   гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна.

  20.03.2005  року   ОСОБА_4  померла,  що підтверджується  актовим записом   про смерть  № 762 виданого  відділом  РАЦС по м. Харкову Харківського міського  управління юстиції  23.10.2009 року.

Статтею.755 Цивільного кодексу України встановлено, що договір довічного утримання припиняється із смертю відчужувача

Таким  чином, судом встановлено, що  договір  довічного утримання припинився  із смертю відчужувача  ОСОБА_4 та наявність заборони на відчуження квартири АДРЕСА_3 є перешкодою в здійсненні  права власності на цю квартиру.

Як власник майна, на підставі ст.391 Цивільного кодексу України позивач  має право вимагати усунення перешкод у здійсненні мною права користування та розпоряджання своїм майном.

              На підставі викладеного, керуючись ст.ст.  317, 391,755 ЦК України, ст. 213-215 ЦПК України, суд, -

                                                        ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

    Усунути перешкоди в здійсненні  ОСОБА_2  права власності на квартиру АДРЕСА_4 шляхом скасування заборони на відчуження, накладеної 29 січня 2003 року Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за договором довічного утримання від 29 січня 2003 року, укладеного між мною, ОСОБА_2, та ОСОБА_4.

         Зобов'язати приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_5 внести в Єдиний державний реєстр заборон відчуження нерухомого майна запис про зняття заборони на відчуження квартири АДРЕСА_5

         Рішення може  бути  оскаржене  до  апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20  днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

                                            Суддя                      Єлізаров І.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація