Судове рішення #7149885

                                            Справа №  2-9085

                  2009 р.

                                                                    РІШЕННЯ

                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

04 листопада 2009 року Московський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Майстренко О.М., за участю секретаря Соломаха О.В.за участю прокурора Діденко О. розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,   3-ті особи : служба у справах неповнолітніх  Московського РВК м. Харкова про позбавлення батьківських прав-

                                                              В С Т А Н О В И В   :

Позивач  звернувся до суду з позовом та просить позбавити відповідачку батьківських  прав у відношенні неповнолітньої дитни – дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що відповідачка не займається вихованням дитини, матеріально  не утримує, долею дитини не цікавиться, ОСОБА_2 веде аморальний образ життя, вживає алкогольні напої, тривалий час не працює.

 Відповідач в судове засідання не з*явилася, про день слухання по справі повідомлена, суд виносить по справі заочне рішення.

3-тя особа – служба у справах неповнолітніх  Московського РВК м. Харкова позов підтримав, вважає за доцільне позбавити ОСОБА_2 батьківських прав, тому що, вона з родиною не проживає, протягом кількох років ухиляється від виконання батьківських обов*язків, долею дочки не цікавиться, не виховує, не піклується про фізичний стан, духовний та моральний розвиток, матеріально не утримує.

Суд, вислухав  сторони, вивчив матеріали справи, вважає, що позов підлягає задовленню з наступних підстав.

Згідно  ст. 163 Шлюбного Кодексу України батьки мають право та зобов*язані виховувати своїх дітей, піклуватись про їх здоровья, фізичний, духовний та нравчий развиток, навчання, готувати їх до праці. Батьківські права не можуть здійснюватись в протиріччі з інтересами дітей.

Як  вбачається з пояснень позивача, з 1996 року по 2005 рік позивач мешкав з відповідачкою однією сім*єю. 18.10.1997 року в них народилася дочка – ОСОБА_3, згідно відповіді Московського відділу РАЦС Харківського міського управління юстиції № 1775/02-16 від 29.05.2009 року батьком дитини вказано ОСОБА_1, мати - ОСОБА_2, дитина   мешкає з позивачем та знаходиться на його утриманні.

Відповідачка по справі веде аморальний спосіб життя, вживає алкогольні напої, вихованням та утриманням дитини не займається,  не цікавився розвитком дитни, її здоров*ям та інтересами.

Згідно довідки Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні № 3 від 28.09.2009 року ОСОБА_2 знаходилася на стаціонарному лікуванні у ХОКПЛ № 3 з 09.04.2009 року та до 17.04.2009 року.

Згідно акту обстеження житлово-побутових умов від 12.08.2009 року вивчити умови проживання не вдалося, у зв’язку з тим, що під час відвідування двері не відчинили.

Згідно довідки Житлової дільниці № 33 від 21.04.2009 року неповнолітня дочка ОСОБА_3 мешкає за адресою: м. Харків, пр.. 50 років ВЛКСМ, 96/153, кВ. 24 разом з батьком –ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5

Згідно характеристики ХЗОШ № 138 вихованням дитини займається батько ОСОБА_1,  мати ОСОБА_2 вихованням дитини не цікавиться, до школи не з*являється.  

Згідно  ст. 164 Шлюбного Кодексу України батьки чи один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов*язків по вихованню дітей, оказують своїм антисуспільною, аморальною поведінкою шкідливий вплив на дітей.

Згідно висновку служби у справах дітей Московського РВК м. Харкова № 1972 від 06.08.2009 року останні вважають доцільним позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Таким чином, у суду є всі правові підстави для задоволення позову та позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав,  оскільки, це буде відповідати інтересам дитини, тому, що остання не виконує своїх обов*язків по вихованню дитини, матеріально не утримує її, фактично залишила її, долею не цікавиться.

Керуючись ст.ст. 209, 212, 213, ЦПК України, ст.164  шлюбного Кодексу України, суд,-

                                                         В И  Р  І  Ш  И  В  :

Позов  задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 у відношенні неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

 Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня оголошення рішення.

  Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                                                Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація