Справа № 2 – 522, 2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2009 року. Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі : головуючого – судді Чернюк В.Д.,
при секретарі Рубан Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миргороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Миргородського району про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування ,-
в с т а н о в и в :
В березні 2009 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 сільської ради Миргородського району про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, посилаючись на те, що після смерті її бабусі, вона, будучи єдиним спадкоємцем за заповітом, прийняла спадщину шляхом подачі відповідної заяви до органів нотаріату. Проте, оформити в порядку спадкування житловий будинок, розташований в с. Черевки Миргородського району, вона не може по причині відсутності правовстановлюючого документу на цей будинок.
В судовому засіданні позивач заявлений позов підтримала, просила визнати за нею в порядку спадкування право власності на житловий будинок, розташований по вул. Шевченко, 9 в с. Черевки Миргородського району, що перебував у власності її бабусі ОСОБА_3. При цьому позивач суду пояснила, що за життя її бабусі та мала у своїй власності домоволодіння, право власності на яке своєчасно не оформила. За життя ОСОБА_3 заповідала житловий будинок позивачу. Після її смерті, позивач подала до органів нотаріату письмову заяву про прийняття спадщини, однак оформити її не має можливості через відсутність правовстановлюючого документу на будівлю.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради в судове засідання не з’явився. Від цього учасника процесу до суду подано заяву, зі змісту якої вбачається, що заявлений позов ним визнається та висловлено прохання справу розглянути у відсутність його представника / а.с. 26 /.
За переконанням суду, визнання позову цим відповідачем не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.
На підставі положень ст. 174 ч. 4 ЦПК України ухвалено постановити рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши їх, суд приходить до висновку про те, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних обгрунтувань.
Як вбачається з копій відповідних свідоцтв, позивач є онукою ОСОБА_3 / а.с. 6, 7 /.
Згідно довідок виконавчого комітету ОСОБА_2 сільської ради Миргородського району, за рішенням цього органу місцевого самоврядування від 11 квітня 1997 року власником житлового будинку і господарських будівель по вул. Шевченко, 9 в с. Черевки Миргородського району була ОСОБА_3, однак, після смерті згаданої особи, свідоцтво про право власності на це домоволодіння сільською радою не видавалося, оскільки видача правовстановлюючих документів на померлих осіб не передбачена законом / а.с. 14, 15 /.
За життя ОСОБА_3 заповідала належні їй житловий будинок і надвірні господарські будівлі, що знаходяться в с. Черевки Миргородського району Полтавської області, своїй онуці ОСОБА_1 – позивачу по справі, що підтверджується копією відповідного заповіту, який не змінений і не відмінений / а.с. 8, 12 /.
23 червня 2008 року бабуся позивача померла, що підтверджується копією свідоцтва про її смерть, внаслідок чого відкрилася спадщина / а.с. 5 /.
Відповідально до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Оскільки позивач ОСОБА_1 є онукою померлого спадкодавця та протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України не заявила про відмову від спадщини, а навпаки подала заяву про її прийняття вважається, що вона, як спадкоємець за заповітом, прийняла спадщину.
За результатами розгляду справи встановлено, що інших спадкоємців на спадщину після померлої ОСОБА_3 немає. З цих підстав суд приходить до висновку про те, що позивач, набула повне право власності на житловий будинок, набутий за життя її бабусею. Це право ніким не оспорюється, а підстав для визнання спадщини відумерлою немає.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 14, 60, 62, 64, 174 ч. 4, 208, 209, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 328, 1216, 1217, 1223 ЦК України, суд ,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування за заповітом право власності на житловий будинок № 9 по вулиці Шевченко в с. Черевки Миргородського району Полтавської області, що перебував у володінні ОСОБА_3, яка померла 23 червня 2008 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Миргородський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду ОСОБА_4