Судове рішення #7149438

Справа № 2-4818

                                            2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 10 вересня 2009 року Московський районний суд  м. Харкова у складі: головуючого – судді Майстренко О.М., при секретарі Росликова Н.В., за участю адвокатів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розподіл спільно нажитого майна подружжя,  -

                                                                  ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача, в якому просить розділити спільно нажите майно в період шлюбу, а саме: трикімнатної квартири АДРЕСА_1 та житлового домоволодіння № 47 по пров. Новий в м. Харкові, витрати по справі покласти на відповідача.

 В процесі розгляду справи 17.08.2009 року позивачка уточнила свої позовні вимоги та просить визнати за нею право власності на вказану трикімнатну квартиру, за відповідачем визнати право власності на вказаний житловий будинок.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що 02.09.1995 року між нею та відповідачем по справі укладено шлюб. Від даного шлюбу  вони мають двох неповнолітніх дочок: ОСОБА_5 – ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 – ІНФОРМАЦІЯ_2. В  період шлюбу за спільні кошти подружжя придбали: в січні 1997 року 3-х кімнатну ізольовану квартиру за адресою: АДРЕСА_2,  вартість якої на той момент в еквіваленті складала 15600 доларів США, при цьому 4000 доларів США належали її батькам. Придбану  квартиру було оформлено на відповідача по справі.

В 2005 році був придбаний житловий будинок за адресою: м. Харків, провулок 1-й Новий, буд. № 47. На реконструкцію житлової будівлі з сімейного бюджету було витрачено в еквіваленті 30 тисяч доларів США.

13.11.2007 року їхній шлюб було розірвано.

Відповідач проти позову не заперечує, доводи позивачки не оспорює, про що в матеріалах справи є письмове підтвердження - заяво про визнання позовних вимог.  

Суд, вислухав сторони та їх представників, дослідив матеріали справи вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як було встановлено судом та вбачається з матеріалів справи та пояснень сторін, 02.09.1995 року між нею та відповідачем по справі укладено шлюб.

Від даного шлюбу  сторони мають двох неповнолітніх дочок: ОСОБА_5 – ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно свідоцтва про народження, виданого міським відділом РАЦС Харківського обласного управління юстиції 12.06.2002 року  та ОСОБА_6 – ІНФОРМАЦІЯ_2, згідно свідоцтва про народження, виданого міським відділом РАЦС м. Харкова 08.08.1996 року.

В  період шлюбу за спільні кошти подружжя придбали: в січні 1997 року 3-х кімнатну ізольовану квартиру за адресою: АДРЕСА_2,  вартість якої на той момент в еквіваленті складала 15600 доларів США, при цьому 4000 доларів США належали її батькам. Право власності на придбану  квартиру було оформлено на відповідача по справі.

В 2005 році був придбаний житловий будинок за адресою: м. Харків, провулок 1-й Новий, бу. 47. На реконструкцію житлового будинку з сімейного бюджету було витрачено в еквіваленті 30000  доларів США.

13.11.2007 року їхній шлюб було розірвано, згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого Московським відділом РАЦС Харківського міського управління юстиції, про що зроблено актовий запис № 1101.

Згідно   ст.ст. 60-71 Сімейного Кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один із них не мав з поважної причини самостійного заробітку. Вважається, що кожна річ набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. І об’єктами права спільної сумісної власності подружжя можуть бути будь-які речі, за винятком тих, які виключені з цивільного обороту. Об’єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя і внесені до сімейного бюджету або внесені на його особистий рахунок у банківську установу. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно ст.70 Сімейного Кодексу України розмір часток майна дружини та чоловіка про поділі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, визнаються рівними. Майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі і якщо вони не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом.

Суд  бере до уваги інтереси дружини, чоловіка та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному із подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними, при цьому іншому присуджується грошова компенсація.

Фактично підлягає розгляду спір про поділ спільно нажитого майна подружжя, яке складається з 3-х кімнатної ізольованої квартири за адресою: АДРЕСА_2 та житловий будинок за адресою: м. Харків, провулок 1-й Новий, буд. № 47.

Таким чином, судом по справі встановлено, що позов є обґрунтованим, а тому суд задовольняє його у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.10,11,88,89,209,212,214,215,218 ЦПК України, ст.ст.60-71 Сімейного Кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_3 задовольнити повністю.

Розділити спільно нажите майно подружжя та визнати за ОСОБА_3 право власності на 3-х кімнатну ізольовану квартиру за адресою: АДРЕСА_2.

Визнати за ОСОБА_4 право власності на житловий будинок за адресою: м. Харків, провулок 1-й Новий, буд. № 47.

Заочне рішення може бути переглянуте судом після подачі заяви про перегляд заочного рішення, яка подається протягом 10 днів після отримання рішення суду.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня оголошення рішення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація