Р І Ш Е Н Н Я № 2- 801/09
МЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2009 року Володимирецький районний суд Рівненської області в складі: головуючої судді- Котик Л.О.
при секретарі – Соловей Г.С..
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Володимирець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
До суду звернулася ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з позовом про стягнення аліментів.
В заяві вказувала, що 22.08.2002 року з відповідачем по справі уклала шлюб. Від спільного проживання мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач жодної матеріальної допомоги на утримання сина не надає, позивачці тяжко утримувати власними силами дитину.
Тому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина, у розмірі 1\4 частини заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
В судове засідання ОСОБА_1 з»явилася, позов підтримала. Просить стягнути аліменти на утримання сина у розмірі 1\4 частини заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач у судове засідання з»явився, позовні вимоги визнав. Згідний сплачувати аліменти за рішенням суду.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши інші обставини справи, проаналізувавши всі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
З матеріалів справи вбачається, і це встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_4 є сином ОСОБА_1 та ОСОБА_2 факт стверджується свідоцтвом про народження дитини .
З довідки №1984 від 23.11.2009 року, виданої Володимирецькою селищною радою вбачається, що син ОСОБА_3 перебуває на утриманні матері – ОСОБА_1
Відповідно до статі 180 СК України батьки зобовязані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно ст. 182 цього ж Кодексу , при вирішенні питання про стягнення аліментів суд враховує стан здоровя та матеріальне становище дитини, стан здоровя та матеріальне становище платника аліментів, відсутність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних дружини, батьків, дітей, а також інші обставини справи, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим , ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Виходячи з вище викладеного, враховуючи матеріальне становище сторін, суд рахує за правильне визначити розмір аліментів, що підлягає стягненню з ОСОБА_2 на утримання сина, у розмірі 1\4 частини його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття , щомісячно.
Поряд з тим, рішення слід допустити до негайного виконання по платежах за один місяць, згідно ст. 367 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212-213 , ЦПК України, ст.ст. 180-183, 184 Сімейного Кодексу України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1\4 частини його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, щомісячно, починаючи з 02.12.2009 року.
Стягнути із ОСОБА_2 в користь Державного бюджету витрати на інформаційно технічне забезпечення в розмірі 120 ( сто двадцять) грн.
Звільнити сторони від сплати державного мита на підставі ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито».
Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області через Володимирецький районний суд . Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: