УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
29 січня 2010 року справа № 2а-187/10/2370 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Новікова Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову арештно-обвинуваченого ОСОБА_1 до прокуратури Монастирищенського району Черкаської області та прокуратури Черкаської області про зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом від 18.01.2010р. до прокуратури Монастирищенського району Черкаської області та прокуратури Черкаської області, в якому просить винести рішення, яким зобов’язати суб’єктів владних повноважень надіслати примірник постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 06.10.2009р. та надати правову оцінку суб’єктам владних повноважень, з направленням окремої ухвали за належністю до вищестоящих керівних органів.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що тричі звертався з клопотаннями про видачу постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, однак прокуратурою Монастирищенського району Черкаської області, з порушення вимог Кримінально-процесуального кодексу України, зазначені клопотання залишені без розгляду та без задоволення. На думку позивача, така бездіяльність відповідача є неприпустимою, а тому просить суд зобов’язати відповідача надіслати один примірник постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 06.10.2009р.на адресу позивача.
Розглянувши позовну заяву, суддя приходить до висновку, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.
Кодексом адміністративного судочинства України (ч. 1 ст. 17 ) визначена компетенція адміністративних судів, яка поширюється на:
- спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
- спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
- спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
- спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;
- спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Тобто компетенція адміністративних судів встановлює правила підсудності та розподілу адміністративних справ між судами різних рівнів (предметна підсудність), в межах одного рівня (територіальна підсудність), а також між судами різних інстанцій (інстанційна підсудність). У своїй сукупності ці правила становлять алгоритм визначення компетентного суду для розгляду кожної адміністративної справи.
Разом з тим, компетенція адміністративних судів не поширюється на справи, які належить вирішувати в порядку кримінального судочинства (п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що вимоги позивача стосуються вимог, які підлягають розгляду в порядку Кримінально - процесуального кодексу України, оскільки позивач просить суд перевірити правомірність дій відповідача згідно статті 97 КПК України, тоді як порядок оскарження таких дій передбачено ст.ст. 110, 234 КПК України.
Отже, відповідно до п.1 ч.І ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З врахуванням викладеного, судця дійшов висновку про наявність підстави для відмови у відкритті провадження в зазначеній адміністративній справі.
Керуючись ст.ст. 109, 165 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Монастирищенського району Черкаської області та прокуратури Черкаської області про зобов’язання вчинити дії.
Роз’яснити позивачу, що даний спір підлягає до розгляду судом загальної юрисдикції в порядку визначеному Кримінально - процесуальним кодексом України.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.В. Новікова
- Номер:
- Опис: про зобов'зання вчинення певних дій
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-187/10/2370
- Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
- Суддя: Новікова Т.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.01.2010
- Дата етапу: 29.01.2010