Судове рішення #7142759

копія                                                                                                                                                                                                                                                            

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-9661/09/0470

Категорія статобліку 6.13

ПОСТАНОВА

Іменем України

23  листопада  2009  року                                                                                   м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

          головуючого судді                                                                                 Олійника В.М.

          при секретарі                                                                                          Халатур Р.В.

за участю представника позивача Цурбільової А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська до комунального підприємства «Дорожник» про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

23 липня 2009 року Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська звернулось із адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду до комунального підприємства «Дорожник», в якому просить стягнути з комунального підприємства «Дорожник» на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська заборгованість фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №2  в розмірі 988,16 грн.

В обґрунтування позову  зазначено, що відповідач не здійснює своєчасні розрахунки з Управлінням Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська та допустився недоїмки по сплаті фактичних витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пільгових  пенсій за травень-червень 2009 року в сумі 988,16  грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Відповідач звернувся до суду із клопотанням про розгляд справи без його участі.

Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що комунальне підприємство «Дорожник» є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська.

Як вбачається з матеріалів справи,   згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість по сплаті фактичних витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пільгових пенсій  за  травень-червень 2009 року в сумі 988,16  грн., що стверджено дослідженим у судовому засіданні розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».    

Відповідно до п.2.1.1. та п.6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 р., відповідач зобов’язаний відшкодовувати витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових  умовах.

Згідно п.6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Однак, всупереч цьому, відповідачем не сплачено Управлінню Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за травень-червень 2009 року в сумі 988,16  грн.

Пунктом 6.9. Інструкції передбачено, що не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі викладеного суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 160-163  КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства «Дорожник» на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська заборгованість фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №2  в розмірі 988,16 грн. (дев’ятсот вісімдесят вісім гривень 16 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 27 листопада 2009 року.

Суддя                                                                                                                В.М.Олійник

З оригіналом згідно.

Суддя Олійник В.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація