Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #71370551

Cправа № 127/4276/18

Провадження № 2/127/713/18



ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ



Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

(заочне)


15 травня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого – судді Прокопчук А.В.,

при секретарі – Крижанівському В.В.,

за участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-


В С Т А Н О В И В:


В лютому 2018 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Позовні вимоги мотивовано тим, що 5 жовтня 2008 року між сторонами було зареєстровано шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області. В період шлюбу в них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач зазначає, що протягом останніх років шлюбні відносини між ними почали поступово погіршуватись, що призвело до фактичного припинення між ними шлюбних відносин. Наразі між ними відсутнє порозуміння та повага. Кожен з них має різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства. Відповідач протягом останніх чотирьох років проживає окремо. За спільною домовленістю між сторонами, дитина залишиться проживати з позивачем. Спору щодо майна між сторонами наразі немає.

Оскільки шлюб існує лише формально, тому ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом та просить розірвати її шлюб з відповідачем. Після розірвання шлюбу бажає надалі іменуватися прізвищем «Бабій».

В судовому засіданні позивач позов підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. Додала, що з відповідачем вже шість років проживає окремо. Протягом перших років проживання окремо вони намагалися примиритися, проте це не дало позитивного результату. Також не заперечила проти ухвалення заочного рішення. Просила позов задовольнити та залишити за нею судові витрати.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. За таких обставин у відповідності до ст. 280 ЦПК України, суд ухвалив заочне рішення у його відсутність на підставі наявних в справі доказів, оскільки позивач не заперечила проти такого порядку вирішення спору.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про шлюб серії 1-АМ № 062761, виданого 05.10.2008 року, судом встановлено, що 5 жовтня 2008 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 у відділі реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області зареєстровано шлюб, про що зроблено актовий запис № 2616. Після одруження ОСОБА_4 прийняла прізвище чоловіка – «Бабій» (а.с. 4).

Також судом встановлено, що сторони є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-АМ № 161359, виданого 02.03.2010 року відділом РАЦС Вінницького міського управління юстиції Вінницької області (а.с. 7).

Встановлено судом і те, що сім’я позивача та відповідача фактично розпалася: сторони протягом шести років проживають окремо, спільного господарства не ведуть, подружні відносини не підтримують, ведуть різний спосіб життя, їх інтереси не відповідають один одному.

Статтею 5 Протоколу №7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен із подружжя у відносинах між собою і в їхніх відносинах зі своїми дітьми користується рівними правами та обов’язками цивільного характеру, що виникають зі вступу в шлюб, перебування в шлюбі та щодо його розірвання.

Відповідно до ст. 112 СК України, суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.

Враховуючи викладені вище обставини та виходячи з положень ст. 24 СК України про добровільність шлюбу, суд вважає, що вжиття заходів щодо збереження сім’ї не може дати позитивного результату та буде суперечити інтересам сторін, а тому шлюб слід розірвати.

За змістом ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Враховуючи, що позивач не виявила бажання відновити своє дошлюбне прізвище, суд залишає їй шлюбне прізвище – «Бабій».

Судові витрати суд залишає за позивачем на її прохання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 5 Протоколу №7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст. 110, 112, 113 СК України, ст.ст. 12, 76-81, 89, 263-265, 280-282, 288, 289 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.

Шлюб між Бабій (дошлюбне прізвище ОСОБА_4) ОСОБА_5 та ОСОБА_2, зареєстрований 5 жовтня 2008 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис № 2616, - розірвати.

Залишити за ОСОБА_1 шлюбне прізвище.

Судові витрати залишити за позивачем.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивачем рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст судового рішення складений 16.05.2018 року.


Суддя:









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація