Справа № 2-А-163/09 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2009 року Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого судді Панченко О.І.
при секретарі Воробйовій Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Феодосії адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Феодосійської міської ради про стягнення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї,
ВСТАНОВИВ :
09.02.2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Феодосійської міської ради про стягнення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї. Свої вимоги обґрунтувала тим, що до грудня 2005 року вона кожномісячно отримувала допомогу на трьох неповнолітній дітей – ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 по 120 грв. на кожну дитину. Однак з грудня 2005 року вона перестала отримувати дану допомогу у зв’язку із чим просила стягнути з відповідача 3249 грв. 44 коп. в червні 2009 року позивач подала уточнюючий позов про стягнення з відповідача 2718 грв. Посилаючись на те, що сукупний дохід її сім’ї нижчий рівню прожиткового мінімуму і їй виплачувалась допомога як малозабезпеченій сім’ї Для продовження виплати, вона звернулася в УПСЗН, однак з неї стали вимагати документи, які не передбачені ст. 4 Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а саме довідку з податкової інспекції, довідку про відсутність аліментів, довідку про розмір отримуваної пенсії. На підставі ч. 1 ст. 5 Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» просила стягнути з відповідача ).75% від прожиткового мінімуму для сім’ї за 6 місяців, а саме 2718 грв.
В судовому засіданні позивач позов підтримала і просила стягнути з відповідача на її користь соціальну допомогу за грудень 2005 року- травень 2006 року в сумі 2718 грв..
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що ОСОБА_1 отримувала допомогу відповідно Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» в період з 01.05.2001 року по 31.08.2006 року. Відповідно ст. 4 Закону, допомога призначається з місяця звернення, якщо на протязі місяця надані всі необхідні документи, в тому числі декларація про доходи і майно осіб, які входять в склад сім’ї. Декларація заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї і відсутність довідки про розмір пенсії не дає можливості заповнити декларацію і вирахувати розмір допомоги. Згідно зі ст. 6 Закону і п. 20 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається на 6 місяців. Для продовження допомоги заявникові необхідно звертатися з заявою і документами повторно. В грудні 2005 року ОСОБА_1 не зверталася з заявою в УПСЗН і не надавала необхідні документи для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. З заявою про призначення допомоги звернулася 31.01.2006 року, однак на протязі місяця не надала необхідний документ- довідку про нараховану пенсію по 31.12.2005 року для заповнення декларації і розрахунку сукупного доходу сім’ї, у зв’язку із чим їй обґрунтовано було відмовлено в призначені допомоги. 30.03.2006 року позивач повторно звернулася з заявою про призначення допомоги і надала всі необхідні документи у зв’язку із чим їй була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченій сім’ї з березня по серпень 2006 року. Оскільки дії УПСЗН щодо нарахування та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям за 2005-2006 роки були правомірними, то представник позивача просила в задоволенні позову відмовити і застосувати строк позовної давності на звернення в суд з адміністративним позовом.
Суд, вислухавши пояснення сторін і дослідивши матеріали справи знаходить позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.
За станом на грудень 2005 року позивач мала трьох неповнолітній дітей, ІНФОРМАЦІЯ_1: ОСОБА_4, ОСОБА_3 і ОСОБА_2, що підтверджується копіями свідоцтв про народження) а також з 2003 року здійснювала догляд за інвалідом 1 групи. При цьому з 2001 року отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї і, з 2003 року, компенсацію по догляду за інвалідом 1 групи ( а.с. 36).
Незважаючи на те, що позивачем без поважних причин пропущений строк звернення до суду, встановлений ст. ст 99 КАС України, суд вважає, що в задоволенні позову належить відмовити за його безпідставністю.
Так, відповідно до ст. 4 Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» - Порядок надання державної соціальної допомоги. Заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім’ї до органу праці та соціального захисту населення за місцем його проживання; до заяви додаються: довідка про склад сім’ї, декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї, довідка про наявність та розмір земельної частки ( паю); державна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи, а відповідно до ст. 6 Закону державна соціальна допомога призначається на шість місяців.
ОСОБА_1 отримувала в УПСЗН державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям з 2001 року 31.08.2005 року. 31.01.2006 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, повторно звернулася в УПСЗН з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, тобто на дату звернення про призначення допомоги позивач була пенсійного віку, в зв’язку із чим, при прийнятті заяви про призначення допомоги було зазначено про необхідність в строк до 28.02.2006 року надати довідку про розмір пенсії, про що позивач була ознайомлена під розпис, що підтверджується ксерокопією заяви. Оскільки в встановлений ст. 4 Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» строк, а саме місячний, позивач не надала довідку із Управління Пенсійного фонду України в АР Крим довідку про розмір пенсії, їй рішенням № 6000044 від 9 березня 2006 року обґрунтовано було відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї, що підтверджується копією рішення.
30.03.2006 року позивач знову звернулася в УПСЗН з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і надала довідку УПФ України в м. Феодосії про розмір пенсії, яка їй була призначена з 05.10.2005 року розпорядженням про призначення пенсії від 26.02.2006 року і виплаченої 15.03.2006 року. Постільки на протязі місяця з дня подачі заяви позивачем були надані необхідні документи, то їй була призначена державна соціальна допомога як малозабезпеченій сім’ї з 30 березня 2006 року .
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що дії відповідача при вирішення питання про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї були законними, а тому підстав до задоволення адміністративного позову і стягнення з відповідача соціальної допомоги за період з грудня 2005 року по травень 2006 року в сумі 2718 грв. не мається.
Керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, на підставі ст. 4,6 Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Феодосійської міської ради про стягнення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї – відмовити.
На постанову може бути подана апеляція в Севастопольський адміністративний Апеляційний суд через Феодосійський міський суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів, із дня складання постанови відповідно до ст. 169 КАС України в повному обсязі, і поданням апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя: