копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а – 5611/09/0470
Категорія статобліку – 6.13
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 листопада 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В.М.
при секретарі Халатур Р.В.
без участі представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по страхових внесках,-
ВСТАНОВИВ:
10 квітня 2009 року Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська звернулося з позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду до приватного підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 заборгованість за січень-березень 2005 року в розмірі 198 грн. 42 коп.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач, порушуючи вимоги Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не здійснює своєчасні розрахунки з Управлінням Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська, що станом на 15.01.09 р. призвело до утворення заборгованості по страховим внескам на суму 198 грн. 42 коп.
Представник позивача і відповідач в судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлялися, доказом чого свідчать повідомлення про вручення повісток. Представник позивача надав суду клопотання, в якому просить розглянути справу без його участі, просить позов задовольнити, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. У зв’язку з цим, відповідно до вимог ст.ст. 40,128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути позов без участі представника позивача та відповідача.
Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватний підприємець ОСОБА_1 є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська. Відповідач обрав спрощену систему оподаткування – фіксований податок.
Статтею 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до п. 4 ч.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов’язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Визначення сум страхових внесків зазначеною категорією платників, що сплачують єдиний або фіксований податок здійснюється на підставі даних річних розрахунків про нараховані та сплачені суми фіксованого розміру внесків, отриманих від фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів.
В силу ч. 4 п. 8 Прикінцевих положень вказаного Закону, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі.
З метою уникнення надмірної сплати страхових внесків платниками єдиного та фіксованого податків, суми коштів, що спрямовуються до Пенсійного фонду України у вигляді частини ставки єдиного або фіксованого податків, зараховуються в рахунок сплати страхових внесків. Таке зарахування здійснюється органами Пенсійного фонду України на підставі пред’явлення страхувальником копій платіжних документів про сплату єдиного або фіксованого податків. Різниця між нарахованими страховими внесками та зарахованими сумами частки єдиного (фіксованого) податку за відповідний період повинна бути сплачена страхувальником у повному обсязі та в передбачений Законом термін.
Відповідно до п. п. 2, 8 ст. 45, п. п. 40, 41 ст. 73 Закону України «Про Державний бюджет України за 2005 рік», починаючи з 01.01.05 року, відділення Державного казначейства не здійснювали перерахування (перерозподіл) сум відповідних податків.
Зазначена ситуація призвела до виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків підприємцями в першому кварталі 2005 року.
14.04.06 року з набранням чинності Закону України від 18.03.06 року «Про вирішення питання щодо заборгованості суб’єктів підприємницької діяльності, які застосовують особливі умови оподаткування, обліку та звітності у зв’язку з не перерозподілом Державним казначейством України частини податків до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття протягом 2004 року, 1 кварталу 2005 року», страхові внески, сплачені суб’єктами підприємницької діяльності в період 2004 року, I кварталу 2005 року в складі єдиного та фіксованого податку, але не зараховані на їх особові рахунки, відкриті в органах Пенсійного фонду, не вважаються заборгованістю. Тобто, недоїмкою не вважається сума, що повинна була спрямовуватись до бюджету ПФУ у вигляді частки з єдиного податку – 42% та з фіксованого податку – 10 % ( ст.1).
Слід зазначити, що законодавством не можуть встановлюватись пільги з нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або звільнення їх від сплати і до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, закони України та нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Враховуючи зазначене, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які у I кварталі 2005 року працювали за спрощеною системою оподаткування, зобов’язані сплатити до Управління Пенсійного фонду фіксований розмір страхового внеску, розрахований як різниця між встановленою мінімальною ставкою страхового внеску – 83,84 грн. за повний місяць (262,00 грн. – мінімальна заробітна плата станом на 01.01.05 р.* 32%) та частиною єдиного (фіксованого) податків, яка згідно з Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності» та Законом України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» становить 42 % (10%) відповідно.
Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем, згідно з чинним законодавством, на підставі звіту про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за січень-березень 2005 року, існує борг в розмірі 198,42 грн.
Таким чином, заборгованість приватного підприємця ОСОБА_1 становить 198,42 грн.
Враховуючи викладене, розглянувши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 160-163 КАС України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська борг зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за січень-березень 2005 року в сумі 198 грн. 42 коп. (сто дев’яносто вісім гривень 42 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 23 листопада 2009 року.
Суддя В.М.Олійник
З оригіналом згідно.
Суддя Олійник В.М.