Судове рішення #7121538

                                                                                                                                                                                      Справа № 2-951/09                              

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

9 жовтня  2009 року                                                                  Бородянський районний суд  

Київської області в складі: головуючого-судді Стасенка Г.В.,

                                                  при   секретарі - Авдєєвій О.О.,  

                                         

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Бородянка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання  повнолітньої дитини, яка продовжує навчання,  

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2009 року позивачка звернулася в суд з вказаним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що вона є дочкою відповідача ОСОБА_2, який сплачував на її утримання аліменти до її повноліття. На даний час вона (позивачка) навчається в Немішаївському агротехнічному коледжі, а тому  просила стягнути з відповідача на її користь аліменти в розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30% від прожиткового мінімуму, щомісячно, на період навчання в ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж»  по 30 червня 2010 року.

В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги уточнила, просила стягнути з відповідача на її користь аліментина час навчання в Немішаївському агротехнічному коледжі в розмірі  ? частини всіх видів його заробітку.

Відповідач в судовому засіданні уточнений позов визнав повністю.

З матеріалів справи  вбачається, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається в ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» на денній формі навчання з 1 вересня 2006 року по  червень 2010 року та отримує  стипендію, яка за шість місяців 2009 року складає 2478 гривень 21 копійку. З копії свідоцтва про народження вбачається, що ОСОБА_2 має сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. З довідки про доходи №1683 від 22 вересня 2009 року Київської дистанції колії Державного тетироріально-галузевого об’єднання Південно-Західна залізниця вбачається, що ОСОБА_2 працює на посаді слюсаря ремонту пересувних машин, і йому  нараховано заробітну плату з березня 2009 року по серпень 2009 року в розмірі 14 392 гривні 93 копійки.

Відповідно до ст.199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов‘язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу; право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Оскільки відповідач повністю визнав позов, що в даному випадку не порушує будь-які права, свободи чи інтереси інших осіб, а також, з урахуванням обставин, передбачених ст.182 СК України, суд вважає за необхідне позов задовольнити і стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для осіб відповідного віку, щомісячно,  на період її навчання в Немішаївському агротехнічному коледжі - до 30 червня 2010 року.

З відповідача необхідно стягнути на відшкодування витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу 120 гривень.  

На підставі п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” відповідач підлягає звільненню від сплати судового збору.  

На підставі ст.367 ЦПК України рішення підлягає обов’язковому негайному виконанню в частині стягнення аліментів.

Керуючись ст.182, 183, 191, 199, 200 СК України, ст.  10, 11, 174, 209, 212, 213, 214, 215 , 367 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ :

 

       Позов ОСОБА_1 задовольнити.

       Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь дочки - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на її утримання в розмірі ? частини всіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для осіб відповідного віку, щомісячно, починаючи з 21 серпня 2009 року на період її навчання в Немішаївському  агротехнічному коледжі  - до 30 червня 2010 року.

       Стягнути ОСОБА_2 в доход держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу в розмірі 120 (сто двадцять) гривень.

       Звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору.

       Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів.

       Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Бородянського районного суду. Апеляційна скарга на рішення суду  може бути подана до апеляційного суду Київської області через Бородянський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

ОСОБА_4Стасенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація