Копія
Справа №2- 672/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«10» грудня 2009 року Лисянський районний суд в складі:
головуючого –судді Золотоверхого О.І.
при секретарі Гутман О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання дійсним договору купівлі - продажу та визнання права власності
в с т а н о в и в:
Позивачі звернулися до суду з позовом посилаючись на те, що 20 грудня 2000 року між ними та відповідачем було досягнуто домовленості про купівлю-продаж житлового будинку з надвірними спорудами в АДРЕСА_1.
Позивачі провели з відповідачем повний розрахунок, а відповідач також передав фактично у власність житловий будинок з надвірними спорудами.
Нотаріально посвідчити на той час договору вони не мали можливості, оскільки правовстановлюючі документи на будинок відсутні. Дані документи відповідач до цього часу так і не виготовив, від участі в посвідченні договору ухиляється.
В судовому засіданні позивачі позов підтримали з підстав викладених у позовній заяві. Відповідач в судовому засіданні позов визнав і пояснив, що дійсно між ними відбувся договір купівлі-продажу, але через відсутність у нього коштів та переїздом на іншу роботу, він не виготовив необхідні документи для посвідчення договору.
Вислухавши пояснення позивачів та відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення виходячи з наступного.
Згідно розписки відповідача від 22.10.2009 року, відповідач отримав від позивачів в 2000 році кошти в сумі 7000 грн., по 3500 грн. з кожного з позивачів, які є повною оплатою за будинок. Факт укладання договору саме 20 грудня 2000 року сторони не заперечують.
Згідно ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 656 цього кодексу предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий)подавцем у майбутньому. Предметом договору купівлі-продажу можуть бути майнові права. До договору купівлі-продажу майнових прав застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не випливає із змісту або характеру цих прав. Предметом договору купівлі-продажу може бути право вимоги, якщо вимога не має особистого характеру.
За таких обставин сторонами у справі 20 грудня 2000 року фактично укладено договір купівлі-продажу житлового будинку.
З вини відповідача договір не був нотаріально посвідчений, оскільки останній не виконав повністю своїх обов’язків, щодо підготовки правовстановлюючих документів. Згідно листа позивачів, та на їх неодноразові вимоги відповідач щодо вчинення ним будь-яких дій щодо укладання договору відмовляється, до нотаріальної контори не з’являється посилаючись на зайнятість.
Відповідно до ст. 657 ЦК України, договір купівлі-продажу житлового будинку, або іншого нерухомого майна укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Правові наслідки недодержання вимог закону про нотаріальне посвідчення договору визначені в ст. 220 ЦК України, згідно вимог якої такий договір є нікчемним. Згідно ч. 2 вказаної статті Цивільного кодексу, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Згідно ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Судом достовірно встановлено, що відповідач ухилився від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу житлового будинку. Проте між сторонами відбулося повне виконання умов договору, зміст договору відповідає дійсній волі сторін, даний договір не порушує прав та інтересів інших осіб.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 220, 392, 655, 656, 657, ЦК України, ст.ст. 2, 3, 6. 7, 8, 10, 18, 57, 157, 158, 159, 174, 179, 196, 208, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
- визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку з надвірними спорудами розташований в АДРЕСА_1, укладений продавцем – ОСОБА_3 з покупцями - ОСОБА_4 та ОСОБА_2 20 грудня 2000 року.
- визнати право спільної часткової власності на житловий будинок з надвірними спорудами в АДРЕСА_1 за ОСОБА_4 на Ѕ частку та ОСОБА_2 на Ѕ частку вказаного будинковолодіння.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Черкаської області з подачею заяви про апеляційне оскарження протягом десяти діб з моменту його проголошення та з послідуючим поданням апеляційної скарги протягом двадцяти діб з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий – підпис.
ВІРНО:
Cуддя Лисянського
районного суду О.І. Золотоверхий
Рішення набрало чинності « 21 » грудня 2009 року.
Оригінал рішення знаходиться у матеріалах справи Лисянського районного суду.
Суддя Лисянського
районного суду О.І. Золотоверхий
- Номер: 2/1297/11
- Опис: Про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-672
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Золотоверхий Олександр Іванович
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.07.2011
- Дата етапу: 31.08.2011
- Номер: 2/1303/1718/11
- Опис: про стягнення заборгованості , згідно договору
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-672
- Суд: Буський районний суд Львівської області
- Суддя: Золотоверхий Олександр Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.10.2011
- Дата етапу: 01.02.2012