Справа № 2-179/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13 травня 2009 року
Оржицький районний суд Полтавської області
в складі головуючого Грузман Т.В,
секретаря судового засідання Куцовол Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Зарізької сільської Ради за участі третьої особи Оржицької державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно.
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася у суд з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Зарізької сільської Ради про визнання права власності на нерухоме майно.
Позов мотивувала в тим, що 04 лютого 1999 року помер її батько – ОСОБА_4. На час смерті батька залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку та господарських споруд розташованих у с. Заріг, Оржицького району, Полтавської області. Позивач її брат та мати являються спадкоємцями на майно ОСОБА_5 за законом. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від прийняття спадщини відмовилися на користь позивача. Однак, у встановленому законом порядку оформлення спадкових прав щодо вказаної нерухомості є неможливим, оскільки спадкодавець за життя не отримав правовстановлюючий документ на житловий будинок, що знаходиться за адресою: Полтавська область Оржицький район, с. Заріг, вул. Леніна № 129
Прохає визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді житлового будинку та господарських споруд, що розташовані за вищеназваною адресою.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю та вказав, що спадкодавець за життя не оформив правовстановлюючі документи на домоволодіння. Вказане є перешкодою в оформленні спадщини, у зв”язку з чим просить визнати за нею право власності на житловий будинок та господарські споруди, що розташовані за адресою Полтавська область, Оржицький район, с. Заріг , вул. Леніна №129.
Відповідачі у судовому засіданні заявлений позов визнали, проти його задоволення не заперечують.
Третя особа на розгляд справи не направила свого представника, але надіслала заяву в якій прохає суд справу розглядом провести за його відсутності. Заперечень щодо заявленого позову не має.
Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідачів, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено, що 04 лютого 1999 року помер ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 05 лютого 1999 року серія І-КЕ № 099800.
Спадкодавець за життя не залишив розпорядження щодо свого майна та не визначив коло своїх спадкоємців.
Майно, що залишилося після смерті спадкодавця складається із житлового будинку та господарських споруд розташованих у с. Заріг, Оржицького району, Полтавської області, вулиця Леніна 129.
Спадкоємцями на майно спадкодавця являються позивач та відповідачі по справі.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_4 відмовилися на користь позивача, про що матеріали справи містять відповідні заяви від 19.12.2007р., 21.12.2007р.
За рішенням Оржицького районного суду від 11.02.2009 року позивачу продовжено строк звернення із заявою про намір прийняти спадщину, однак на даний час він не має можливості отримати свідоцтво на право власності, перешкодою цьому є відсутність правовстановлюючого документа на об»єкти спадкування, які належали спадкодавцю.
На підтвердження своїх родинних відносин із спадкодавцем позивач надала свідоцтва про народження від 22.10.1977 року серія І-КЕ № 451442 та про укладення шлюбу від 07.10.1995р. серія І-КЕ № 275775.
Відповідно до довідки Зарізької сільської Ради ОСОБА_4 з 1976 року і по день своєї смерті проживав у будинку по вулиці Леніна №129 в с. Заріг, Оржицького району, Полтавської області
Належність спадкодавцеві будинку підтверджується технічним паспортом на житловий будинок від 09.11.2007 року.
Довідка характеристика Комунального підприємства «Лубенське МБТІ» № 118 від 10.03.2009 року вказує на те, що спадкоємець має намір оформити право власності на будинок, що залишився після смерті ОСОБА_4
Оформлення у нотаріальному порядку спадкових прав на вказаний житловий будинок та господарські споруди позивач не має можливості, оскільки за життя спадкодавець не одержав на них правовстановлюючих документів.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред”явити позов про визнання його власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
З огляду на вказані норми чинного законодавства, позивач-спадкоємець має право звернутися із заявою про визнання права власності.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 25, 30, 346, 392, 1296 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати право власності на житловий будинок та господарські споруди, які розташовані за адресою : Полтавська область, Оржицький район с. Заріг, вул. Леніна будинок № 129 за ОСОБА_1 в порядку спадкування після ОСОБА_6, який помер 04.02.1999 року .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ГОЛОВУЮЧИЙ