Справа № 22ц-165/07
Головуючий у 1 інстанції Костюкевич O.K.
Категорія: про визнання особи такою, що
втратила право користування житловим приміщенням
Доповідач: Мудренко Л.І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2007 року м. Луцьк
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Сівчука Є.І.
суддів - Русинчука М.М., Мудренко Л.І.
при секретарі - Антонюк О.В.
з участю представників позивача Ксендзук Г.В., Тарашевського СВ. відповідача ОСОБА_1 представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом Будинкового комітету «Господар» до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду від 21 грудня 2006 року,-
встановила:
В апеляційній скарзі та в доповненні до апеляційної скарги відповідач ОСОБА_1 просить скасувати рішення Луцького міськрайонного суду від 21 грудня 2006 року, яким задоволено позовні вимоги Будинкого комітету «Господар» до неї про визнання її та неповнолітньої дочки ОСОБА_4 такими, що втратили право користування житловим приміщенням кімнатою АДРЕСА_1, та ухвалити нове рішення про відмову в позові щодо неї та її дочки.
В обґрунтування скарги відповідач зазначає, що суд неповно з'ясував обставини справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, позивачем не надано суду доказів про те, що вона з малолітньою дитиною без поважних причин не проживала в спірній квартирі, не взято до уваги представлені нею квитанції про оплату за житло та довідку з місця роботи про те, що її робота пов'язана з відрядженнями. В АДРЕСА_2 вона не проживала.
В судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 апеляційну скаргу підтримали з наведених у ній підстав, просили скаргу задовольнити.
Представники позивача Ксендзук Г.В. та Тарашевський СВ. в судовому засіданні скаргу заперечили, просили скаргу відхилити.
2
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Згідно ч.І ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідачу ОСОБА_1 05.05.1999 року було видано ордер про право на проживання в кімнаті АДРЕСА_1 (а.с.5) і з 01.06.1999 року вона зареєстрована за даною адресою, а з 02.07.2001 року зареєстрований відповідач ОСОБА_3 (а.с.6,7).
Та обставина, що відповідачі разом з неповнолітньою дочкою не проживають більше шести місяців в даному житловому приміщенні стверджена дослідженими в судовому засіданні доказами. Зокрема, даний факт стверджено показаннями свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, актами перевірки паспортного режиму від 22.08.2005 р, від 25.11.2005 р, 27.02.2006 р, 15.05.2006 р. (а.с. 8-10,44).
Судом також встановлено, що відповідачу ОСОБА_3 на праві приватної власності належить частина житлового будинку в АДРЕСА_2 (а.с.50). Показаннями свідків ОСОБА_14, ОСОБА_15 стверджується, що сім'я відповідачів проживає в цьому житловому будинку.
Надані відповідачем ОСОБА_1 довідки з місця роботи, про надання медичної допомоги суд вірно не взяв до уваги, оскільки вони не є беззаперечними доказами її проживання у спірному житлі, і спростовуються вищенаведеними обставинами.
Отже, суд дійшов правильного висновку, що відповідачі втратили право користування житловим приміщенням кімнатою АДРЕСА_1.
Доводи апелянта про відсутність у позивача права на звернення з позовом до суду не заслуговують на увагу, оскільки Будинковому комітету «Господар» на підставі рішення Луцької міської ради видано свідоцтво про право власності на частину будівлі гуртожитку по АДРЕСА_1
Інші доводи апеляційної скарги також не спростовують висновків суду.
Підстав для скасування рішення суду першої інстанції колегія судців не вбачає.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Луцького міськрайонного суду від 21 грудня в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий
Судді