Справа № 2а-9963/09/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2009 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Падій В.В.,
при секретарі Ясинський С.Г.,
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Падій В.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду справу за адміністративним позовом виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В ИВ:
Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – ФОП ОСОБА_1.) про стягнення суми заборгованості в розмірі 2570,19 грн. Свої вимоги мотивують тим, що при перевірці було виявлено неповну сплату страхових внесків, чим було порушено норми чинного законодавства.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності та письмові заперечення, в яких вказав що він не був ознайомлений з актом перевірки виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та не підписував його. Відповідач в запереченнях також зазначив, що ним була допущена помилка при здачі звітності щодо відображення заробітної плати і яка була виправлена при здачі звіту за 2008 рік, та вважає, що вказана неточність при здачі звіту не може бути порушенням вимог чинного законодавства.
Враховуючи, що сторони надіслали заяви про розгляд справи без їх участі, суд, відповідно до ч. 3 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглянути справи в порядку письмового провадження на основі наявних в справі матеріалів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р № 2240.(далі –Закон).
Відповідно до п.5 ст.10 Закону робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень.
Згідно ст.9 Закону одним із напрямів діяльності робочих органів відділень Фонду є збір та акумуляція страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, що надаються Фондом.
З метою забезпечення своєчасності надходження та акумулювання коштів робочі органи відділень Фонду провадять реєстрацію страхувальників як платників страхових внесків у встановлені строки та в порядку, визначеному правлінням Фонду.
ФОП ОСОБА_1. зареєстрований Бахмацькою районною державною адміністрацією Чернігівської області від 27.02.2007 року (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та взято на облік як страхувальника у Бахмацькій міжрайонній виконавчій дирекції Фонду (персональний код страхувальника НОМЕР_2).
Згідно ст. 1 Закону України « Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 р № 2213 розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням для найманих працівників від суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб:
0,5 відсотка - для найманих працівників, заробітна плата яких нижча прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи;
1,0 відсотка - для найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.
Статтями 28 та 30 Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має право накладати фінансові санкції передбачені цим Законом та іншими актами законодавства. Право застосування фінансових санкцій мають керівники виконавчої дирекції Фонду та його відділень, їх заступники.
Згідно ст.30 Закону страхувальник-робот виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, одавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, а також за порушення порядку використання страхових коштів. За неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення – у трикратному розмірі зазначеної суми.
Відповідно до Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.2001р. № 38, на підставі доручення № 892 від 17.11.2008 року головним спеціалістом контрольно-ревізійного відділу виконавчої дирекції Фонду була проведена перевірка правильності нарахування, обліку та витрачання коштів Фонду ФОП ОСОБА_1. за період з 01.03.2007 по 01.10.2008 року. Під час проведення перевірки було виявлено неповну сплату страхових внесків, а саме: в січні, лютому, березні, липні, вересні 2008 року база для нарахування та утримання страхових внесків до Фонду занижена на 2562,26 грн. згідно розрахунково-платіжних відомостей за 9 місяців 2009 року нарахована та виплачена заробітна плата склала 5118,25 грн.., в звіті Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2008 р. відображено 2556,00 грн., про що було складено акт перевірки від 19.10.2008 року.
Відповідно до акту заступником директора виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було прийнято рішення від 25.11.2008 року № 1120 щодо донарахування страхових внесків в розмірі 7,93 грн. та застосування штрафно санкції за неповну сплату страхових внесків у розмірі 2562,26 грн. загальна сума 2570,19 грн.
З матеріалів справи вбачається, що в повідомленні про вручення поштового відправлення зазначається його отримання відповідачем 05.12.2008 року. Дане рішення відповідачем у встановлений чинним законодавством строк в адміністративному порядку не оскаржено та добровільної сплати зазнаної суми не проводилось.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 є законними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню, а заборгованість стягненню з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведення судових експертиз, судові витрати(судовий збір) згідно ч.4 ст.94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 2570,19 (дві тисячі п’ятсот сімдесят) грн. 19 коп. на р/р 37176200900001 в УДК Чернігівської області, МФО 853592, код 14244036.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Падій В.В.