Справа № 2-о-84
2009 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2009 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого судді Приліпка В.М.
з участю секретаря Петренко О.Г.
представника заявника адвоката ОСОБА_1
представника заінтересованої особи адвоката ОСОБА_2
розглянув у судовому засіданні в приміщенні Бахмацького районного суду справу за заявою ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_4. Заявник є спадкоємцем першої черги по закону і прийняв спадщину, оскільки фактично вступив в управління та володіння спадковим майном. До складу спадкового майна входить будинок розташований по АДРЕСА_1. Нотаріальна контора не видає свідоцтва про право на спадщину, оскільки документи, які підтверджують право власності покійного батька на будинок, подані його сином, заявником, в інструкції про нотаріальні дії не зазначені. Тому дане питання можливо вирішити через суд.
У судовому засіданні заявник та його представник адвокат ОСОБА_1 підтримали заяву, просять її задовольнити.
Представник заінтересованої особи – Бахмацької міської ради Бахмач О.В., заінтересована особа ОСОБА_6 та її представник, адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні просять відмовити в задоволенні заяви, оскільки вважають, що мається спір про право.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши заявника, його представника, представників заінтересованих осіб, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст.549 ЦК України 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Згідно „Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України” від 14.06.1994 року, яка діяла до 03.03.2004 року, доказом вступу в управління та володіння спадковим майном може бути наявність у спадкоємців документів, що підтверджують факт вступу спадкоємця в управління чи володіння спадковим майном.
Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 47 років, про що зроблено відповідний актовий запис № 284.
Факт своєчасного прийняття спадщини заявником, підтверджується наявністю в нього документів, що підтверджують факт вступу спадкоємця в управління чи володіння спадковим майном, а саме договором купівлі-продажу будинку від 25 червня 1975 року.
Встановлення даного факту необхідно ОСОБА_3 для звернення до нотаріуса з приводу оформлення спадщини.
Керуючись, ст.ст. 549 ЦК України 1963 року, ст.ст.6, 10, 57, 60, 209, 212-215 , 256-259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Встановити факт своєчасного прийняття спадщини ОСОБА_3 після смерті батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційня скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: .