Судове рішення #7099921

                                             

  П О С Т А Н О В А

     Іменем України

                                         

18 грудня 2009 року                                                                       Справа № 2а-5956/09/2370

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:                                                                                                                                    

головуючого - судді Мишенка В.В.,

при - секретарі Дубовій Ю.С.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1 – за довіреністю, представника відповідача Побережної Н.П. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом  фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 до державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області про визнання протиправним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000582303 від 22.07.2009 року,

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду фізична особа – підприємець ОСОБА_3 (далі-позивач) просить визнати протиправним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій  № 0000582303 від 22.07.2009 року державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області (далі-відповідач).

Свої вимоги позивач мотивує тим, що рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій  від 22.07.2009 року № 0000582303 до позивача застосовано санкції в розмірі 5150 грн. 50 коп. за порушення п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Позивач вважає, що оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій  від 22.07.2009  року № 0000582303 є протиправним.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, представник відповідача позовних вимог не визнала та просила суд відмовити в їх задоволені, надавши письмове заперечення.

Вислухавши доводи сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

14.07.2009 року відповідачем проведено перевірку позивача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, відповідно до якої складено акт за № 001186, в якому зазначено, що 14.07.2009 року в 11 год. 30 хв. в магазині за адресою: Черкаська обл., Шполянський район с. Лип’янка де здійснює діяльність фізична особа – підприємець ОСОБА_3 встановлено факт реалізації товару на загальну суму  6 грн. 90 коп., а саме одної пляшки пива «Оболонь» вартістю 6 грн. 90 коп. Продавець отримала готівку номіналом 50 грн. 00 коп. кошти поклала до коробки під прилавком, звідки провела розрахунок, видала товар, провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій, роздрукувала та видала відповідний розрахунковий документ (чек).

Крім того, проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків (пластикова коробка під прилавком). Фактично на час перевірки рахується 1050 грн. 00 коп., відповідно денного звіту реєстратора розрахункових операцій повинно рахуватись 9 грн. 90 коп. Встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті РРО склала 1030 грн. 10 коп. Інші кошти до перерахунку не включались.

Доводи позивача про те, що відсутність відповідної суми коштів в касі де здійснює підприємницьку діяльність ОСОБА_3, пояснюється видачею здачі за куплений товар, в зв’язку з чим продавець ОСОБА_4 видала здачу з іншої каси, з якої вона як фізична особа - підприємець здійснює підприємницьку діяльність особисто, в наслідок чого відповідачем проведено перевірку саме каси звідки продавець провела розрахунок, на думку суду є не обґрунтованими та не являються підставою для задоволення позовних вимог, оскільки відповідач під час проведення перевірки діяв відповідно до вимог Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».

Рішенням  № 0000582303 від 22.07.2009 року до позивача застосовано штрафну (фінансову) санкцію за порушення п.3 ст. 3 Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», а саме за не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, невідповідність готівкових коштів становить 1030 грн. 10 коп.

Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ст.22 Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», а саме у разі невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів яка зазначена в денному звіті, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

    Відповідно до ч.4 ст.72 КАС України постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обов’язковими для адміністративного  суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалена постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою, а як вбачається з постанови Шполянського районного суду Черкаської області від 06.08.2009 року, яка набрала законної сили, ОСОБА_4, працюючи продавцем в магазині, де здійснює господарську діяльність фізична особа – підприємець ОСОБА_3 14.07.2009 року об 11 год. 32 хв. допустила порушення при здійсненні розрахункових операцій у сфері готівкового обігу, в порушення п. 13 ст.3 Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» від 06.07.1995, продавцем не було дотримано відповідності готівкових коштів на місці здійснення торгівлі, а саме відповідно денному звіту РРО повинно рахуватися 19 грн. 90 коп., а фактично рахувалося 1050 грн. 00 коп. Невідповідність готівкових коштів становить 1030 грн. 10 коп., за що притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 155-1 ч.1 КУпАП.

    Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Враховуючи те, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві не наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача не є обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 – 163 КАС України, суд,

    П О С Т А Н О В И В:

В задоволені адміністративного позову фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 до державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області про визнання протиправним рішення про застосування штрафних  (фінансових) санкцій № 0000582303 від 22.07.2009 року відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                           В.В.Мишенко

Повний текст постанови виготовлений  22  грудня  2009 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація