Справа №2-329/ 2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
"02" грудня 2009р. Братський районний суд Миколаївської області
у складі: головуючого - судді Губанової В.М.
при секретарі- Тягнирядно І.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні с-ща Братське справу за позовом відкритого акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції до ОСОБА_2 про дострокове розірвання кредитного договору і стягнення кредитної заборгованості на суму 4169,99 грн.,
встановив:
ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про дострокове розірвання кредитного договору і стягнення кредитної заборгованості, посилаючись на те, що між позивачем та відповідачкою 03 червня 2008 року укладено кредитний договір № 010/08/112/798099 про надання кредиту в розмірі 3800 грн. за програмою кредитування “Кредит універсальний” із сплатою за користування кредитом 26,9 % річних, строком на 24 місяці. Згідно п. 2.3 кредитного договору, сплата кредиту здійснюється щомісячно визначеною сумою, погашення відсотків за користування кредитом здійснюється щомісячно згідно Графіку. Відповідно до ст. 208, 1055 ЦК України, вказаний правочин здійснюється у письмовій формі. Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання мають виконуватися належним чином, відповідно до закону та умов договору. На підставі ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Згідно ст. 1050 ч. 2 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини боргу позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів. За час користування кредитом, відповідачка постійно порушує графік погашення кредиту, про що свідчить розрахунок заборгованості. Згідно п.5.3 кредитного договору , у випадку невиконання позичальником його умов, кредитор вправі достроково стягнути загальну кредитну заборгованість за умови попереднього письмового попередження про це позичальника, тобто на протязі 30 днів, про що неодноразово попереджалася відповідачка.
До початку судового засідання представник позивача Соловйова Г.А. звернулася із письмовою заявою, в якій уточнила позовні вимоги з 4169,99 грн. на 4249,40 грн., в іншій частині підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила справу слухати за її відсутності в зв'язку із зайнятістю.
Відповідачка , яка була повідомлена про розгляд справи через засоби масової інформації, обласну газету «Южная правда». В судове засідання не з’явилася, про причини неявки суд не повідомила, тому справу розглянуто на підставі наданих матеріалів в справі.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що між позивачем та відповідачкою 03 червня 2008 року укладено кредитний договір № 010/08/112/798099 про надання кредиту в розмірі 3800 грн. за програмою кредитування “Кредит універсальний” із сплатою за користування кредитом 26,9 % річних, строком на 24 місяці. Згідно п. 2.3 кредитного договору, сплата кредиту здійснюється щомісячно визначеною сумою, погашення відсотків за користування кредитом здійснюється щомісячно згідно Графіку. Відповідно до ст. 208, 1055 ЦК України, вказаний правочин здійснюється у письмовій формі. Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання мають виконуватися належним чином, відповідно до закону та умов договору. На підставі ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Згідно ст. 1050 ч. 2 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини боргу позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів. За час користування кредитом, відповідачка постійно порушує графік погашення кредиту, про що свідчить розрахунок заборгованості. Згідно п.5.3 кредитного договору , у випадку невиконання позичальником його умов, кредитор вправі достроково стягнути загальну кредитну заборгованість за умови попереднього письмового попередження про це позичальника, тобто на протязі 30 днів, про що неодноразово попереджалася відповідачка.
На підставі викладеного суд вважає, що факт завдання ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції на суму 4249,40 грн , з них :заборгованість за кредитом — 3800 грн., поточна заборгованість за відсотками — 369,99 грн., та просточення платежу – 79,41 які відповідачкою не були сплачені за користування кредитним договором, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, в зв'язку з чим суд вважає необхідним на підставі ст.1166 ЦК України стягнути з відповідачки на користь ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції борг за користування кредитним договором в розмірі 4249,40 грн.
У відповідності з Постановою КМ України від 21 грудня 2005р. №1258 суд вважає необхідним стягнути з відповідачки на користь позивачки витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ Братським районним судом Миколаївської області в розмірі 250 гривень.
У відповідності з ч.1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому суд вважає необхідним стягнути з відповідачки на користь позивача судовий збір в розмірі 51 грн..
Керуючись ст.ст.10, 209, 210 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов відкритого акціонерного товариства "«Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції до ОСОБА_2 про дострокове розірвання кредитного договору і стягнення кредитної заборгованості на суму 4249,40 грн, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції :
? 4249( чотири тисячі двісті сорок дев’ять) гривень 40 коп. борг за користування кредитним договором;
? витрати, понесені при сплаті судового збору в розмірі 51 (п’ятдесяти однієї) гривень;
? витрати, понесені при сплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ Братським районним судом Миколаївської області в розмірі 250 (двохсот п’ятидесяти ) гривень.
Рішення набирає законної сили, якщо не буде подана заява про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
На рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Миколаївської області через Братський районний суд, з подачею одночасно копії апеляційної скарги безпосередньо в апеляційний суд Миколаївської області.
Суддя - підпис
з оригіналом згідно
Суддя -
Рішення набрало законної сили
13 грудня 2009 р.
Оригінал рішення знаходиться в архіві
Братського районного суду
в цивільній справі № 2-239/2009р.
- Номер: 22-ц/774/2911/17
- Опис: про визнання договору дарування недійсним
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-329/09
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Губанова Валентина Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.02.2017
- Дата етапу: 02.03.2017
- Номер: 6/211/137/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-329/09
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Губанова Валентина Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.10.2017
- Дата етапу: 17.10.2017