Судове рішення #7092869

                                               

       

  Р І Ш Е Н Н Я

                              І М Е Н Е М                  У К Р А Ї Н И

 №2-533/09  від 29.10. 2009 р.

                                 

09 грудня  2009   року                                            Шумський районний суд Тернопільської області

в складі головуючої судді                                    Олійник Т.М.

за участю секретаря                                              Щепановської І.Б.

позивачки                                                              ОСОБА_1

відповідача                                                            ОСОБА_2

розглянувши у  відкритому  судовому засіданні в залі суду м. Шумськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  стягнення аліментів на утримання  дитини.

                                     В С Т А Н О В И В :

                      Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом, в якому просить стягувати щомісячно аліменти із відповідача ОСОБА_2 на  утримання  однієї неповнолітньої  дитини  : сина ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі  по  600  гривень на дитину до  її  повноліття.

                     В судовому засіданні позивачка   позовні вимоги підтримала повністю та  пояснила, що з малолітньою дитиною  проживає окремо від відповідача. Відповідач не виконує   свій батьківський обов’язок  по  утриманню неповнолітньої дитини , матеріальної допомоги на  її утримання    не надає . Позивачка одна повністю утримує дитину.  Вважає, що відповідач має можливість приймати участь в утриманні дитини, оскільки є працездатний  , може працювати і заробляти гроші.  

                    Відповідач  в судовому засіданні позовні вимоги  визнав частково  та пояснив , що не має постійного місця роботи , перебуває на обліку , як безробітний в Хмельницькому районному центрі зайнятості , тому не зможе сплачувати 600 гр. Вважає, що має можливість сплачувати позивачці на утриманні дитини по 200 гривень щомісячно.

               Суд, перевіривши матеріали справи,  вислухавши пояснення  сторін ,  вважає, що позов підлягає до  часткового  задоволення із наступних підстав:

               Сторони  є батьками неповнолітньої  дитини ОСОБА_3 , який  народився  ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Великі Дедеркали Шумського району Тернопільської області   і в графі батьки свідоцтва про  його   народження   серії НОМЕР_1, виданого 22 квітня 2009 року Великодедеркальською сільською радою Шумського району Тернопільської області,  актовий запис № 08,  саме  вони записані батьками .

              Сторони зареєстрували шлюб  21.07.2007 року,   про що свідчить свідоцтво про  одруження   , видане 21 липня 2007 року Великодедеркальською сільською радою, актовий запис № 08.

 Малолітня дитина ОСОБА_3 , 2009 р.н..,  перебуває   на  утриманні позивачки ,  батько дитини  із нею  разом не проживає, матеріально не забезпечує,  про що свідчить довідка № 1802 від 23 жовтня 2009 року та довідка №1235 від 14 жовтня 2009 року, видані В.Дедеркальською сільською Радою   .

Позивачка знаходиться на обліку в Шумському РУПСП і отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку в сумі по 750 гривень щомісячно, за період із червня по листопада 2009 року отримала 4469.67 грн., що стверджується довідкою № 918 від 08.12.2009 року, виданою управлінням праці та соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації.

Відповідач перебуває на обліку , як безробітний в Хмельницькому районному центрі зайнятості із 26 листопада 2009 року, що стверджується довідкою виданою Хмельницьким районним центром зайнятості.

У відповідності до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

                 Мінімальний розмір аліментів на одну дитину  у відповідності до ст. 182 СК України не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків , передбачених статтею 184 цього кодексу.                

                 Згідно ст. 184 СК України , якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід , суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

                Враховуючи, що відповідач  є молодою,  здоровою   особою  працездатного віку, однак  не має постійного заробітку, та  має можливість  приймати участь в утриманні  малолітньої дитини  ,суд вважає, що є  доцільним стягувати з нього на користь позивачки аліменти  на утримання     дитини   щомісячно    в  твердій грошовій сумі   по  250 грн. ,  однак в розмірі   не по 600 грн., як цього просить позивачка , починаючи  із дня звернення із позовом до суду і до  досягнення нею повноліття дитини . В решті позовних вимог слід відмовити.

           На підставі наведеного,  керуючись ст. ст.  180,  182 , 184 СК України,  ст.ст. 212-214 ЦПК України, суд  

                                                          В И Р І Ш И В :

           Позов задовольнити частково .

           Стягувати щомісячно аліменти з гр.  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що народився і проживає в с. Масівці Хмельницького району Хмельницької області  в користь   ОСОБА_1 на утримання  однієї неповнолітньої дитини, сина , ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі   по 250 гривень   , починаючи з  29 жовтня 2009 року і продовжувати до настання повноліття дитини.

                   В решті позовних вимог відмовити.

                  Стягнути із  ОСОБА_2 в доход  держави державне мито в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно- технічне забезпечення в сумі  120 грн.

               Стягнення аліментів в розмірі місячного платежу підлягає до негайного виконання

                                     

                Рішення вступає в законну силу після закінчення строку на його оскарження.                      

                Заява про апеляційне оскарження подається    апеляційному суду Тернопільської області через Шумський районний суд на протязі 10 днів   з дня  проголошення рішення , а апеляційна скарга - на протязі 20 днів після подання апеляційної заяви  або без попереднього подання апеляційної заяви в строк визначений для їх подання.

                               

                Суддя:                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація