Судове рішення #7091327

Справа № 2-760

2009 р.

       

                                                                        РІШЕННЯ

                                                                   Іменем  України

11 грудня 2009  р.                                                           м. Погребище

                  Погребищенський районний суд Вінницької області у складі:

                                           головуючого судді            Марченко Л.В.

                                           при  секретарі                    Довбні Г.А.

                                          за участю адвоката            ОСОБА_1

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Погребище справу  за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу від 19 травня 2009 року, не посвідченого нотаріально, дійсним, визнання права власності на 60/1000 часток нежилих будівель, розташованих за адресою: АДРЕСА_1,-

в с т а н о в и в :

02 грудня 2009 року позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із зазначеним позовом.

В позовній заяві позивач вказував, що 19 травня 2009 року відповідачем – ОСОБА_3, від імені якої за довіреністю діяв ОСОБА_4, котрий проживає в АДРЕСА_2, відповідно Договору купівлі-продажу проданого йому об’єкти нерухомого майна – будинковолодіння № 56 по вул.. Тракторній в м. Погребище: будівлю лінії ізоляції труб, літера «Б» загальною площею 355,5 кв.м., будівлю гаража, літера «В» загальною площею 218,7 кв.м., площадка гаража   НОМЕР_1,  огорожу від гаражів до будівлі контори площею 366 кв.м., що складає 60/1000 часток зазначеного будинковолодіння.

При укладенні даного договору сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, відбулося повне виконання договору – позивачем сплачено грошові кошти за договором та відповідачем об’єкти нерухомості переданого йому у власність.

Проте як з’ясувалося ОСОБА_4 правовстановлюючі документи не зареєстрував в БТІ, а ОСОБА_3 тривалий час ухиляється від нотаріального посвідчення Договору купівлі-продажу, що унеможливлює проведення реєстрації права власності.

Окрім того, помилково вважаючи, що право власності виникає з моменту укладання договору купівлі-продажу, він після отримання у власність будівлю ізоляції труб, провів її переобладнання на свій розсуд, збільшивши її площу, переобладнавши його під склад, літера «Б1»  загальною площею 514,7 кв.м., що на даний час також унеможливлює нотаріальне посвідчення Договору купівлі-продажу.

Дані обставини перешкоджають йому у здійснені права власності на об’єкти нерухомого майна, які він отримав за Договором купівлі-продажу та за які оплатив відповідну суму коштів.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 просить позов задовольнити з мотивів, викладених в позовній заяві, та доповнив, що рішенням Погребищенського районного суду від 17 червня 2009р. визнано дійсним договір купівлі - продажу об'єктів нерухомості від 19 травня 2009р., що складаються з будівлі лінії ізоляції труб, загальною площею 355,5 кв.м., будівлі гаража, площею 218 кв.м., та огорожі від будівлі гаражів до будівлі контори площею 366 кв.м., які розташовані за адресою: АДРЕСА_1, котрий укладений між відповідачкою ОСОБА_3 і позивачем ОСОБА_2 та визнано за ОСОБА_2 право власності на зазначені об'єкти нерухомості. Однак помилково не було враховано площадку гаража бетонну НОМЕР_1 та не зазначено 60/1000 часток нежитлових будівель від загального будинковолодіння ( майнового комплексу) і об'єкти нерухомості не були зазначені відповідним літером згідно технічної документації та Зведеного акту вартості будівель та споруд.

Представник відповідачів ОСОБА_5 позов визнав і не заперечує проти його задоволення.

Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі - продажу одна сторона(продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Таким чином, відповідачка передала, а позивач прийняв у свою власність об'єкт нерухомості та сплатив за нього гроші, тобто відбувся договір купівлі - продажу, котрий відповідно до ст.ст. 207 та 657 ЦК України вчинений у письмовій формі, проте не був нотаріально посвідчений.

Відповідно до ст. 215 УК у випадках, встановлених цим Кодексом, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним

Згідно ч. 2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Суд, заслухавши пояснення сторін, думку адвоката позивача – ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки, вимоги позивача знайшли своє повне та всебічне підтвердження в ході розгляду справи.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 8, 124 Конституції України, ст. 130 ч. 4, 174 ч. 4, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 220 ч. 2, 328, 331 ч. 2, 332, 376 ЦК України, суд,-  

в и р і ш и в :

Позовну заяву ОСОБА_2 задовольнити.

Визнати дійсним, нотаріально не посвідчений Договір купівлі-продажу від 19 травня 2009 року, укладений ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_2 в простій письмовій формі.

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на 60/1000 часток нежилих будівель розташованих по АДРЕСА_1, що складається з складу літер «Б1», загальною площею 514,7 кв.м., гаража літер «В», загальною площею 218,7 кв.м., площадку гаража бетону НОМЕР_1, огорожу від гаража до будівлі контори площею 366 кв.м..

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

         Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

         Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне

оскарження.

                                               Суддя                                                                  Л.В.Марченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація