справа № 6-221/09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Грушицького А.І.
при секретарі Шиловій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за поданням начальника відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції Волинської області про заборону виїзду за кордон ОСОБА_1,
встановив:
Начальник ВДВС Луцького районного управління юстиції звернувся в суд з поданням, яке мотивує наступним. На виконанні у ВДВС знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа Голопристанського районного суду від 4 квітня 2005 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно. Станом на 1 серпня 2009 року заборгованість по сплаті аліментів становить 12312,03 грн.
Начальник ВДВС просить суд вирішити питання про заборону ОСОБА_1 виїзду за кордон.
В судове засідання державний виконавець, стягував та боржник не з’явилися, хоча були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 17 КАС України встановлено, що на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, поширюється компетенція адміністративних судів.
Судом установлено, що ініціатор подання як орган державної влади звернувся до суду з метою реалізації повноважень, наданих йому ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», якою до функцій органів державної виконавчої служби віднесено здійснення контролю за додержанням своєчасного і повного виконання рішення суду.
Таким чином, у справі виник спір за зверненням суб’єкта владних повноважень із приводу реалізації наданих йому законом функцій та у випадку, який установлено законом, розгляд якого проводиться за правилами адміністративного судочинства, тому зазначена справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Отже, провадження в цивільній справі слід закрити, роз’яснити заявнику право на звернення з позовом в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Провадження у цивільній справі за поданням начальника відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції Волинської області про заборону виїзду за кордон ОСОБА_1 закрити.
Роз’яснити заявнику право на звернення в суд з позовом в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п’яти днів з дня її постановлення. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути також подана в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя