Справа № 2-1068/2009 р.
Рішення
Іменем України
18 грудня 2009 року Покровський районний суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Лукінової К.С.
при секретарі Приходько Н.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Покровське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з відповідача ОСОБА_2 В позовній заяві позивачка зіслалася на те, що з 03 вересня 2003 року знаходиться в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне проживання між ними припинено з 20.05.2005 р.
Відповідач ОСОБА_2 ухиляється від утримання дитини, матеріальної допомоги в добровільному порядку не надає і тому вона змушена звернутися до суду про стягнення з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, в розмірі ј частки заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Просить суд позов задовольнити.
Справу розглянуто згідно ч.2 ст.158 ЦПК України, у відсутності позивачки ОСОБА_1, яка надіслала до суду заяву з проханням справу розглянути за її відсутності. Позовні вимоги підтримує та просить позов задовольнити.
Справу розглянуто згідно ч.2 ст.158 ЦПК України у відсутності відповідача ОСОБА_2, який надіслав до суду заяву з проханням справу розглянути за його відсутності. Позов визнає та проти задоволення позову не заперечує.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Із матеріалів справи вбачається, що згідно свідоцтва про розірвання шлюбу від 20 травня 2005 року виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Покровського районного управління юстиції Дніпропетровської області, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 розірвано, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 54 від 20 травня 2005 року. (а.с. 4).
Згідно свідоцтва про народження І-КИ НОМЕР_1 виданого 20 травня 2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Покровського районного управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_2 та ОСОБА_1 мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с. 5).
У відповідності до ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, таким чином з ОСОБА_2 необхідно стягнути на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) відповідача до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути 51 грн. 00 коп. судового збору в прибуток держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. 00 коп. на користь держави.
Відповідно до ст.367 ЦПК України рішення суду підлягає обов’язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Згідно зі ст.ст. 180, 183 Сімейного Кодексу України та керуючись
ст.209, 218, 88, 367 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця смт. Покровське, Покровського району, Дніпропетровської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини заробітку (доходу) ОСОБА_2, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24 листопада 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. на користь держави.
Рішення підлягає обов’язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя: