Судове рішення #7088382

Справа № 2-547/2009

Старобешівський районний суд Донецької області

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

04 листопада 2009 року                                                                                                 смт.Старобешево              

       

Старобешівський  районний суд  Донецької області  у складі: головуючого – судді Сазонової М.Г., при секретарі Гончаровій Н.М.   розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за  позовом ОСОБА_1 що подана її представником за довіреністю ОСОБА_2 до відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4, третя особа – Головне управління міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Старобешівського РВ ГУМВС України в Донецькій області,   про визнання такими, що втратили право користування житловим приміщенням,  за участі  представників:

від    позивача ОСОБА_1 -  ОСОБА_2

відповідача – ОСОБА_3

прокурора – Стеблевської В.М.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Старобешівського районного суду Донецької області через свого представника до відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 із позовом щодо визнання їх такими що втратили право користування житловим приміщенням посилаючись на те, що  відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4  у спірній квартирі не проживають з 1999 року та 2005 року, відповідно. Де вони фактично проживають їй невідомо.

Ухвалою Старобешівського районного суду   до участі у справі  в якості 3-ї особи було залучено Головне управління міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Старобешівського РВ ГУМВС України в Донецькій області.

У судовому засіданні суду першої інстанції  представниця позивача позов підтримала, та просила суд визнати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 такими що втратили право користування житловим приміщенням посилаючись на наступне. Так представниця зазначила, що позивачка доводиться їм матір’ю та у теперішній час проживає у неї через незадовільний стан здоров’я, оскільки потребує стороннього догляду. Надалі зазначила, що відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4  у спірній квартирі не проживають з 1999 року та 2005 року, відповідно. Де вони фактично проживають їй невідоме.

Відповідачка ОСОБА_3, яка одночасно представляла інтереси відповідача ОСОБА_4  у судовому засіданні позовні вимоги не визнала та зазначила, що протягом останніх двох років працює у місті Донецьк де винаймає житло, ОСОБА_4 проживає  у Хмельницькій області де створив родину. Що стосується того, що вони фактично не проживають у спірній квартирі, то зазначила, що вони не мали змоги там проживати, оскільки позивачка та представниця змінили замки, а раніше взагалі визнавали їх безвісті відсутніми задля приватизації квартири. Будь – якого житла яке б належало їм на праві власності у відповідачів нема.

Представник третьої особи у судове засідання не прибув, проте надав витребувані судом документи.

Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 одностайно зазначили що  останнім часом  відповідачів вони не бачили та вони фактично у спірній квартирі не проживають. Протягом 2007 року навідувалась ОСОБА_3 та ОСОБА_2

Заслухавши показання сторін,  свідків,  вивчивши матеріали  справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Судом  встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ордеру №110 від 07.06.1968 ОСОБА_1 отримала ордер  на з кімнатну квартиру в будинку №9 по вулиці Кірова в місті Комсомольське.

Відповідачі - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є зареєстрованими у цій квартирі, що підтверджується довідками Комунального підприємства «Комсомольське міське домоуправління» та паспортного столу.

Відповідно до довідки Старобешівського БТІ  встановлено, що реєстрацію  права власності  за ОСОБА_1 на спірну квартиру, яка  належала їй на підставі свідоцтва про право власності від 09.08.2007 року, виданого на підставі розпорядження органу приватизації виконавчого комітету Комсомольської міської ради  №241 від 13.07.2007 року, анульовано на підставі рішення Старобешівського районного суду Донецької області від 27.10.2008 року та Ухвали Апеляційного суду Донецької області від 06.02.2009 року.

Реєстрацію права власності за ОСОБА_2, яка належала їй на підставі договору дарування від 25.09.2007 року також анульовано на підставі зазначених вище рішень.

Відповідно до того ж рішення Старобешівського районного суду, яке залишені без змін Ухвалами Апеляційного суду Донецької області та Верховного суду України  від 20.05.2009 року ОСОБА_1 було відмовлено у задоволенні  позову до ОСОБА_3 та  ОСОБА_4 про визнання такими, що втратили  право користування жилим приміщенням  - квартирою АДРЕСА_1.

Отже, незважаючи на те, що Рішенням Старобешівського районного суду  від 27.10.2008 року, яке було залишено без змін ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 06.02.2009 року позивачці вже було відмовлено у задоволенні її позову до ОСОБА_3 та  ОСОБА_4 про визнання такими, що втратили  право користування жилим приміщенням  - квартирою АДРЕСА_1 вона повторно звернулась до Старобешівського районного суду  2 березня 2009 року із такими ж позовними вимогами, зазначивши, що відповідачі не розпочали й після поновлення їхніх прав там проживати, знову ж таки посилаючись на норми ст.ст. 71, 72 ЖК України. Проте, суд не закриває провадження у справі відповідно до п.2 ч.1 ст.205 ЦПК України, оскільки змінились підстави звернення до суду.

У судовому засіданні відповідачка зазначила, що не мала ключів від спірної квартири, тому 18 серпня 2009 року відповідачі були змушені змінити замки, що не заперечувала й представниця позивача (а.с.51).

Відповідно до довідки Старобешівського РВ ГУМВС України  за вказаним фактом відмовлено у порушенні кримінальної справи.

Враховуючи, що  відповідно до статті 11 ЦПК України  суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Як встановлено у судовому засіданні на час повторного звернення до суду із аналогічним позовом – 2 березня 2009 року, відповідачі у цій квартирі не проживали, проте  були поновлені у своїх правах лише після  розгляду цієї справи у Апеляційному суді Донецької області, тобто – 06.02.2009 року, з якого й слід рахувати  строк збереження житлового приміщення у розумінні ст.71 ЖК України, тому суд навіть не надає оцінки поважності причин не проживання у цій квартирі та відмовляє у позові.

При вирішенні питання щодо  судових витрат між сторонами, суд керується положеннями статті 88 ЦПК України.

За таких умов, враховуючи викладене та керуючись  ст.ст. 10, 11, 33, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 71, 72 Житлового  кодексу, суд –

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 – відмовити.

Рішення може бути оскаржене  в апеляційному порядку  до Апеляційного суду Донецької області  шляхом  подачі  у   10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про  апеляційне оскарження і поданням після цього протягом  20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції  або в порядку  ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

Суддя:                                                                                                                    ________________________

Адреса і телефон Старобешівського районного  суду Донецької області: 87200,смт.Старобешеве, вул.Поштова, 29, тел. (253)21001

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація